Bengaluru’nun Benniganahalli Gölü’nde kano ve kano dalgaları | Bangalore haberleri

araru

New member

BENGALURU: Pazar sabahı, Benniganahalli Gölü Doğu Bengaluru’da eğitimli kürekçiler hünerlerini sergilerken bir grup kayık ve kano tarafından yaratılan dalgalanmalar gördü; bu, potansiyel olarak daha büyük bir şeyin başlangıcı olabilecek olaya tanık olmak için toplanan birçok kişinin hayranlığına çok şey kattı.
Karnakata Kayak ve Kano Derneği’ni temsil eden tek ve çift kişilik kano ve kanolarda toplam 12 kürekçi, daha fazla gencin öne çıkması ve profesyonel olarak alması için yerel halk arasında spor hakkında farkındalık yaratmak amacıyla gösteri düzenledi. seviye veya boş zaman sporu olarak.
Benniganahalli Gölü birkaç yıl önce gençleştirildi ve kıyılarında parklar, banklar ve egzersiz ekipmanları şeklinde bazı geliştirme faaliyetleri gördü. “Gölün geliştirilmesinde Bangalore Metro Rail Corporation Limited’den (BMRCL) muazzam destek aldık ve bugünkü demo etkinliği, gölde kalıcı olarak bir kayık ve kano eğitim kampı kurma çabasıdır. Benniganahalli Kere Community Development Trust saymanı Anupama VL, “yaşa.
Karnakata Kayak ve Kano Derneği sekreteri Deleep Kumar, gösterinin insanları su sporlarına çekme girişimi olduğunu söyledi. “Şu anda Medahalli Gölü’nde, profesyoneller de dahil olmak üzere birçok gencin rekabetçi düzeyde kayak ve kano sporu yaptığı bir eğitim tesisimiz var. Amacımız, gelecekte devlet kurumlarının ve belediyenin desteğiyle Benniganahalli’de benzer bir su sporları eğitim merkezi kurmak. Daha fazla güven ve gençleri ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalar için eğitin,” diye ekledi Kumar.
Organizatörler, şehir sınırları içinde yer aldığı için göle böyle bir tesisin gelmesi durumunda daha fazla gencin su sporlarına ilgi duyacağına inanıyor.