Sabally'nin yerini Prag'da kendini kanıtlamış Jones alacak. Antrenör Hejková tereddüt ediyor

EnondeR

New member
“Bilmiyorum. Bir ay önce devam edeceğimi düşünüyordum ama bilmiyorum. O kadar yeni ki doğru olmayan bir şeyi duyurmak istemiyorum” dedi Hejková.

70 yaşındaki Slovak çalıştırıcı, 2012 yılından bu yana USK'da görev yapıyor ve bu takımla üst üste 12. şampiyonluğunu kazandı. “Takımın yüzde doksanı kalıyor. Sakatlıktan dönen Brionna Jones'un performansı daha da güçlenecek. Tek değişiklik ne yazık ki Nyaru Sabally'ye sahip olamamamız. Ve performansı nedeniyle değil, büyük sağlık sorunları olduğu için” dedi Hejková.

USK'dan Nyara Sabally (solda), Žabin'den Elissa Cunane tarafından savundu.

Yirmi dört yaşındaki Sabally, bu yıl USK'nın dayanak noktalarından biriydi. Ancak dizinden sakatlanarak doğum yapıyor. “Bu küçük bir saatli bomba. Umarız aklı başında olur, bir yıl ara verir ve geri döner çünkü potansiyeli çok büyüktür. Bizim için büyük bir hizmet yaptı” dedi Hejková.

Praglı kadınlar ayrı bir yarışmada 18., federal ligde ise toplamda yirmi altıncı şampiyonluğu kazandı. Žabin Brno sahasındaki 85:48'lik galibiyetle zaferi teyit ettiler, maçlarda seriyi 3:1 kazandılar. İki hafta önce Euroleague'in Final Four'unda beş yıl aradan sonra üçüncülük madalyasını kazanmışlardı.

“Bu yüzden şampiyonluktan memnun olabiliriz. Konsepti ve oyuncuları değiştirdik. Belki sezon başında düşündüğümüzden daha fazlasını başardık” dedi Hejková.

Lig finalindeki tek komplikasyon ise Žabin sahasındaki ikinci maçtaki yenilgiydi (69:71). Praglı kadınlar, 301 galibiyetlik rekor bir serinin ardından üst düzey yarışmada tereddüt etti. Ancak sonraki iki düelloyu zaten başardılar.

USK Praha'dan Veronika Voráčková antrenör Natália Hejková'nın talimatlarını dinliyor.

“Bugün hiçbir şeye bulaşamayacağımız kaliteyi ve konsantrasyonu gösterdik. Final Four'dan sonra her zaman zordur. Takım zihinsel ve fiziksel olarak yorgundu, bu yüzden burada kaybettik” dedi Hejková. “Ancak burada kaybetmiş olmamızın çok büyük bir olumlu yanı var. Bugün belki de diye düşünen pek çok insan vardı… Ve USK salonu da doluydu. Çok mükemmel” diye ekledi Žilina yerlisi.

11 yıl sonra otobüste şampiyonluğu kutlamayı sabırsızlıkla bekliyordu. Praglı kadınlar önceki zaferlerini evlerinde kutladılar. “Takımdan, benden, menajerden ve masörden o zamanki geziyi hatırlıyorum. Daha sonra önümüzde ciddi bir trafik kazasıyla bitti ve D1 üzerinden 3 kilometre geri gittik. Bu yüzden bugün her şeyin yolunda olacağını umuyorum” diye ekledi Hejková.