AAP ve BJP, özel tüketim geliri kaybı nedeniyle Delhi Meclisi’nde tartıştı | Delhi Haberleri

Forya

Global Mod
Global Mod

YENİ DELHİ: Delhi Maliye Bakanı Kailash Gahlot Pazartesi günü, hükümetin tüketim vergisi kayıplarına uğradığını iddia eden BJP MLA’larına saldırdı ve Safran Partisi üyelerinden bütçeyi okumalarını istedi.
daki bir tartışma sırasında Delhi MeclisiBJP Milletvekili Abhay Verma, şehir yönetiminin 2023-24 bütçesinin tüketim gelirinde 3.100 Rs crore kayıp gösterdiğini iddia etti.
Ancak iddia, aynı zamanda davanın sahibi olan Gahlot tarafından yalanlandı. özel tüketim portföyü.
Verma’nın iddiasına yanıt veren bakan, “17 Kasım 2021 ile 31 Ağustos 2022 arasında, yeni tüketim vergisi politikası 5.576 Rs kazanırken, 17 Ağustos 2020 ile 31 Ağustos 2021 arasında eski tüketim rejimi kapsamında elde edilen gelir, 4.890 crore Rs’de durdu.”
“Lütfen bir şeyler araştırın. Eski poliçede ÖTV’den gelir elde edilirken, yeni poliçede ruhsat harçlarından gelir elde ediliyordu. İki poliçeyi kıyaslayamazsınız. Bu elma ile portakalı kıyaslamak gibidir.”
Verma, Gahlot’un konuşması sırasında itiraz ettiğinde, Konuşmacı Ram Niwas Goel mareşallere ona eşlik etmelerini emretti.
Gahlot, artık rafa kaldırılan politikanın iyi durumda olduğunu göstermek için birkaç aya ait rakamlara da atıfta bulundu.
“Aralık 2020’de, aynı ay için özel tüketim geliri 508 Rs 508 crore iken, 2021’de aynı ay için 850 crore idi. Bu insanların tüketim vergisi politikasıyla hiçbir ilgisi yok. Tek bir nedenleri var – o da bir adamı durdurmak – Arvind Kejriwal . AAP’yi durdurmak istiyorlar” dedi.
Daha önce, BJP Milletvekili Om Prakash Sharma, “içki dolandırıcılığının para izinin Başbakan Arvind Kejriwal’a kadar gittiğini ve kendisinin de bir sonraki Navratri’ye karşı hapiste olacağını” iddia ederek tüketim vergisi politikasında bir “dolandırıcılık” olduğunu iddia etti.
2021-22 tüketim vergisi politikası, Vali Yardımcısı VK Saxena’nın uygulanmasında iddia edilen düzensizlikler hakkında bir CBI soruşturması önermesinin ardından geri çekildi.
Geçen ay, CBI, iddia edilen dolandırıcılıkla bağlantılı olarak, yeni politika tasarlanıp uygulandığında Özel Tüketim portföyünün de sahibi olan eski Başbakan Yardımcısı Manish Sisodia’yı tutukladı.
(PTI girişleri ile)