Adam Ťoupalík Brno’da başlangıç ve bitiş ile üçüncü kez bisiklet klasiğini kazandı

uTKu

New member
Elkov Kasper takımından Adam Ťoupalík, Brno-Mikulov-Brno bisiklet yarışının üst üste üçüncü kez galibi oldu.
| fotoğraf: CTK

Ťoupalík, Špilberk’e tırmanışın sonunda kesin bir liderlik elde etti ve burada kalan iki madalyayı ve bir başka Pole olan Marcin Budziňský’yi silkip attı. “Son tırmanışta önce Polonyalılardan biri oraya gitti, ama onu izledim ve sonra üzerinden geçtim ve endişelenecek bir şey yoktu. Hiç kolay bir yarış değildi ama kendime inandım.” “En sevdiğim yarışlardan biri. Buradaki pisti seviyorum, bu sezon iyi durumdayım ve tekrar kazanmayı başardığım için mutluyum” dedi.

Ťoupalík, Paterski’nin de arkasında bitirdiği Macaristan’daki Visegrad Dörtlüsü’nün açılış yarışından elde ettiği zaferi takip etti. Slovakya’da dördüncü oldu, sadece Cumartesi günü Polonya’da başaramadı. Tomáš Jakoubek, Brno’daki en iyi ikinci Çek pilottu, Dino’nun Çek takımı ATT Investments’tan takım arkadaşı altıncı oldu. Hemen arkasında ise Felbermayr-Simplon Wels takımının formalarında Michael Kukrle vardı.

Brno – Mikulov – Brno

Yol bisikletinde Çek Kupası yarışı:

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 4:41:41, 2. Paterski (Polonya) -6, 3. Dina (Macaristan) -10, 4. Budziňski -13, 5. Brozyna (ikisi de Polonya) -21, 6. Jakoubek (ATT Investments) -22, 7. Kukrle (Felbermayr-Simplon Wels) -2 5.

Sıralamalar (5 yarıştan sonra): 1. Zahálka 150, 2. Boroš 148, 3. Neuman (tümü Elkov Kasper) 119.