Amerika’yı Fransa’ya takas etti. Çocukluk hayalim futbolcu olmak Strov

uTKu

New member
Sport Invest’ten menajerim Mirka Fouskov’dan Brittany’den geleceğimi duyunca hemen internete girdim. O bölge hakkında çok şey duydum, bana biraz sıkıcı geldi. Ve jet pedila oekvn gerçeği, Milletler Cemiyeti’nde iki düello oynaması beklenen yirmi dört yaşında güzel bir ulusal temsilci var. Slovenya ve Belarus’a karşı yeni bir müsabaka başlatacaklar.

Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir; burada iki üniversitede oynamış ve psikoloji alanında lisans derecesi ile mezun olmuştur. Bir yıl önce Sparta’ya gittiğinde Amerika’ya gitmeyi ve orada profesyonel ligi denemeyi planlamıştı. Jene sonunda Fransa’da öldü.

Görünüşe bakılırsa hiç pişmanlık duymuyorsun.
Bu arzulara sahibim ve bana yetecek kadar doluyum. Eve döndükten sonra yavaş yavaş Amerika’daki aileme ve arkadaşlarıma yakın olmayı ne kadar özlediğimi fark ettim. O kadar ileri gitmek istemedim. Değişti ve Avrupa benim için çok daha ilerici. Arkadaşım da bana on iki yaşımdayken dile getirdiğim bir yanılgıyı hatırlattı.

ulusların Lig

Avrupa Şampiyonası elemelerinin ilk turu olan milli takımlar için yeni bir müsabaka. Slovenya, Beyaz Rusya ve Bosna Hersek ile gruplarda mücadele ettikleri performans Ligi B türündeler. Milli takım 18’inde Prag’da karşılaşacak. 22’sinde Slovenya ile karşılaşacağız, ardından 26’sında Hırvatistan’da Belarus’a karşı tarafsız oynayacağız.

Pes etmek.
İşte o zaman bir gün Fransa’da futbol oynamak istediğimi ilan ettim. Ve buradayım. Arkadaşım bana bundan bahsettiğinde her şeyi hatırladım. Bu işbirliği için çok minnettarım.

Demek mezun olmak, çocuk psikolojisi alanında uzmanlaşmak istiyordun. Bunlar da dolu mu?
Bu doğrultuda tamamen saptırmak zorunda kaldım. Koşullar tarafından verilir. Esk’te bir çocuk terapistinin ağırlıklı olarak hafta sonları olan bir eğitim tarzını tamamlaması gerekmektedir. Bunu futbol kariyeriyle birleştiremezsiniz. Bu yüzden bu işi erteledim ve futbolun benim için o kadar da önemli olmayacağı bir zamanda ders çalışmaya gideceğim.

Henüz Fransa’da yaşamadınız, nereye yerleştiniz?
İklimlendirme hızlıydı. Sürtünmeler ve çarpmalardan bahsetmeye değer, bana yardımcı olun. İlk hafta kulüp bana bir otelde konaklama ayarladı ama kısa süre sonra çok daha güzel olan daireme taşındım. Dairem tarihi merkeze dört saatlik yürüme mesafesinde, trninko merkezimize ise arabayla on dakika uzaklıkta. Daire harika bir konumda, ayrıca ortak havuzlu küçük bir bahçemiz var, çok güzel bir yer. Sona doğru esk kuşum duracak ve sonrasında her şey olması gerektiği gibi olacak.

Guingamp’taki tek kişi sensin, değil mi?
Afrika’dan bir oyuncu arkadaşımız var, onun dışında neredeyse sadece Fransız. Geldiğimde ve kabine Fransızca’yı pek iyi konuşamadığımı itiraf ettiğimde, bir anlık derin bir sessizlik oldu. Ama sonra hızla bozuldu, kızlar İngilizce konuşmaya çalıştı ve birkaç gün sonra Fransızca saçma sapan şeyler yazmaya başladı. Meme gibi iletişim kuruyoruz, eğitmenin İngilizcesi akıcı, bu bana yardımcı olacak.

Fransızca ders kitabınız elinizdeyken uyuya mı kalıyorsunuz?
Şehirde neredeyse hiç kimse İngilizce konuşmamasına rağmen yine hayır. Dillerini öğrenmekten başka çare yok. Yakında kulübün benim için bulduğu bir profesörden Fransızca derslerine başlayacağım, hepsi bu. Fransızca okudum ama hiçbir zaman tam anlamıyla iletişim kurabilecek seviyede olamadım. Taşınmayı umuyorum.

Başlangıçta hücum oyuncusuydunuz ama son sezonlarda savunmanın ortasında oynuyorsunuz. Fransız kulübünde nereye gidiyorsun?
Yürüyüşün hemen ardından bunu konuştuk. Benimle öncelikle sol stoper pozisyonunda antrenman yapıyor. Peki, defol buradan, dikenliyim ve bu yazıyla oynuyorum.

Fransa’nın zirve uçuşu 16’sında başlıyor, kulübün hedefi nasıl?
Guingamp geçen sezonu on iki yıllık sıralamada dokuzuncu sırada tamamladı. Pek beğenmedi, bu yüzden yenisini aldı. Clem masanın ortasında kalmaya çalışacak. Duyduğuma göre Lyon ve PSG’den sonra Fransa ligi oldukça dengeli. Her maçta oynanacak bir şeyler olsa da kimin favori olduğu baştan belli olmayacak. Bu, Sparta’nın eski savaştaki konumuna göre hoş bir değişiklik.

Bu angamı Prestinj adresine taşınmak için bir adım olarak mı atıyorsunuz?
Teşekkürler tatlım. Burası harika bir yer, çocukluğumdan beri Fransa liginin hayalini kuruyordum. Şu anda bu hayalimi gerçekleştiriyorum ve gelecekte başka bir adres değişikliğini sabırsızlıkla beklemiyorum. Bunun ona doğru bir ara adım olup olmayacağını zaman gösterecek, göreceğiz.

Antonie Strov ESK milli takımının formasıyla

Milli takımın teknik direktörü Karel Rada, bir kadın temsilcinin daha yurt dışında kaliteli bir turnuvaya gitmesinden dolayı mutlu olmalı.
Umarım onu terletmişimdir. Transferden hemen sonra kendisiyle iletişime geçtim, birlikteydik ve bir şeyler yaptık. Bana iyi bir baba ver, parmaklarını çapraz tut.

Bahsi gelmişken, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Kadınlar Dünya Kupası’nı izlediniz mi?
Kendi kendine kredi. Stadyumda nvtv’ye yakalandım. Ayrıca Alman futbolunun tüm dünyayı uyandırma biçiminden ve kendini nasıl sunduğundan. Bu bizim için bir motivasyondur. Savaşabildiğimiz karanlıklar bile ampere ulaştı. Bu bizim için bunu yapabileceğimizin kanıtıdır. Ancak zorlu bir turnuvaya girebilmek için daha tutarlı olmamız gerekiyor.

Güç merkezi Fransa’ya geri dönün. Bl mi Erven mi?
Gerçeği söylemek gerekirse çok fazla alkol içmiyorum ve muhtemelen kaliteli şaraba da pek değer vermiyorum. Ama dikkat edin, öğrendiğim şu ki Brittany’de çok fazla bira içiyorlar! O kadar takdir etmiyorum ama beni şaşırttı. Ve kazanacağımız zaman ikimiz de umursamıyoruz.