Bengaluru: Yaşlı adam hiç sahip olmadığı banka kartıyla 6 lakh Rs kaybetti | Bangalore haberleri

araru

New member
BENGALURU: 62 yaşındaki bir adam, MG Road şubesindeki Canara Bank çalışanları hakkında borç yazmakla suçlayarak polise şikayette bulundu Harita onun adına, hesabından 6 lakh Rs düşen bilinmeyen bir kişiye.
şikayetçi N Krishnappa62, Adugodi’de ikamet ediyor. Krishnappa katip olarak çalıştı Cauvery El Sanatları Mağazası 2020’de emekli olmadan önce. Emekliliği sırasında Krishnappa, bankanın MG Yol Şubesine yatırdığı yaklaşık 8 lakh Rs almıştı.
Krishnappa, bilerek banka kartı almadığını söyledi. “Bu kartları bilmiyorum ve seçmezdim. Yaşlandıkça parayı geleceğim için saklamaya karar verdim. Birkaç kez çekle birkaç bin çekmiştim” dedi. . Krishnppa, bu yılın başlarında çek yoluyla kızına 2 lakh Rs transfer etmişti. 29 Ağustos’ta para çekmek için şubeye gitti. “Hesabımda para olmadığını öğrenince şok oldum. Yetkililerle görüştüm ama kimse sorularıma cevap vermedi. Bankayı defalarca ziyaret ettim, üst düzey yetkililerle görüştüm ve sonunda paranın banka aracılığıyla çekildiğini öğrendim.” bir borç (Bankamatik) Harita. Kartım olmadığı için bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyordum. Bazı banka çalışanlarına göre birisi üç ay içinde parayı çekmiş” dedi Krishnappa.
Daha sonra polise şikayette bulundu. “Bazı ziyaretlerimde bazı banka yetkilileri tarafından küçük görüldüm. Çok eğitimli değilim. 62 yaşındayım ve acil paraya ihtiyacım var” dedi. Polis ilgili belgeleri topladıklarını söyledi. Polis, “Krishnappa’nın kartı yoksa ve para kartla çekildiyse, kim Krishnappa’nın izni olmadan kart kullandı? Kart kullanımı OTP gerektiriyor ve Krishnappa cep telefonuna hiç OTP almadığını söylüyor” dedi.