Bir mühendislik serüveni. Golcülerin kralı Jureček sezonun ilk golünü nasıl buldu?

uTKu

New member
Sezonun sadece altıncı maçında gol attınız. Büyük bir rahatlama mı?
Sonunda orada ve umarım doğru yoldadır.

Ama heyecan vericiydi. Yardımcı önce ofsayt işareti yaptı.
VAR bugün yanımdaydı. Takıma yardımcı olduğum ve onlara güven verdiğim için mutluyum. Yerleşimden sonra, zaten kontrol ettik.

Çekim sıkıntılarınızı nasıl yaşadınız?
İlk deneyimim değildi. Benzer bir şey, sezon sonunda oradan hoşlanmadığım Slovakya’daki angajmanım sırasında zaten olmuştu. Şimdi de paniğe kapılmadım. Yeni aldım ve umarım iyi olur.

Bekle, sezona gol kralı olarak girdin. Bu başka bir şeydi.
Artık atıcıların kralını görmüyorum, o kadar. Bu arada ben de geçen sezona Avrupa’daki ilk golle başladım, bakalım bir daha olur mu.

Antrenör Trpišovský’nin golsüz kalmanıza rağmen sizi kadroda tutması içinizi ısıtmış olmalı. Slavia’nın saldırganlara karşı her zaman böyle bir sabrı yoktur.
Evet, koçlara güvenleri için teşekkür etmeliyim. Örneğin Boleslav’daki son lig maçı benim açımdan ideal değildi ve teknik direktörler yine de beni tuttu. Onlara geri ödediğime inanıyorum. Devam edelim.

İlkbaharda, Olomouc’a karşı gol attığınız zaman, bir golün sizi nasıl rahatlattığını iddia etmiştiniz. Sonra üst yapı sırasında şiddetli bir kar fırtınası çıkardınız. Benzer bir şey bekleyebilir miyiz?
Zamanın ne getireceğini göreceğiz. Kazandığımız ve puan topladığımız için mutluyum.

Slavist futbolcuların gol sevinci.

Dnipro ile rövanşı da tam gaz oynadınız, soruşturma yok. Bunu bekliyor muydunuz?
İlk maçın 3-0’lık sonucu biraz hafife almış olabileceğimizi düşündürdü ki bunu yapmak istemedik. Biraz ılımlı bir başlangıç yapmış olsak da sonrasında tecrübeyle hallettik.

Eh, kaybediyordunuz ve rakibin aradan sonra ikinci bir gol şansı vardı. Biraz sinir bozucu olmadı mı?
Elimizdeki soyunma odası hedefi, ruh için her zaman daha fazla talep ediyor. Allah’ın izniyle anlaştık ve sonra durum netleşti. Rakibin üç gol daha atması onun için çözülemezdi.

Ve hayranlarınız bundan tamamen keyif aldılar.
Bizi desteklemek için onca yolu geldikleri için onlara şapka çıkartın. Tekrar evde hissettik. Onlara çok teşekkür ederim.

Bir diğer Ukraynalı rakibiniz Luhansk ise son eleme turunda sizleri bekliyor. Artı, Dnipro kadar iyi görünmüyor.
Şimdiye kadar Dnipro’yu halletmeye odaklandık. O zaman Pazar günü, Baník ve antrenörler kesinlikle bizi Perşembe günkü kupaya da iyi hazırlayacaklar. Rakibi henüz görmedim, bu yüzden merak ediyorum. Her neyse hedefimiz Avrupa Ligi.

Konferans ligi bir hayal kırıklığı olur mu?
Slavia gibi bir takım her zaman oynayabildiği kadar yüksekte oynamak ister. Dolayısıyla Avrupa Ligi bizim için çok önemli bir nokta.