Çek forması istiyorum, diye karar verdi Dravecký jójri. Slovakya'ya ilgi duymuyordu

uTKu

New member
Pn hrt bu yetenekli defans oyuncusundan Slovak milli takımı için vazgeçti. İlk yıllarımdan dolayı Slovakya'yı temsil etmem mümkün oldu, onun için birkaç kez gençlik kategorisinde de oynadım ve bir noktada bu olasılığı tamamen düşündüm. Genç Draveck, Tineck Ocel'in kulüp internet sitesindeki bir gönderide, bu nedenle geçen yılımı Slovakya'da geçirdim, böylece bir gün özgürce seçim yapma fırsatım olacaktı, dedi.

Uluslararası hokey oynamak istiyorum ve şu anda Slovakya'da böyle bir işim yok, buna elbette tamamen saygı duyuyorum, diye devam etti.

Kendisiyle ağustos ayındaki Hlinka Gretzky Kupası ve 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası hakkında konuştuk, kendisiyle açıkça iletişim kurduğumuz için Slovak Buz Hokeyi Federasyonu net bir yanıt verdi. Ayrıca yaptığı açıklamada Dravecki'ye diğer oyuncular karşısında otomatik olarak karanlıkta bir yer garanti etmediğini söyledi.

Defans oyuncusu Vladimr Draveck'in temsilcisi Vdskho Rgla'ya transfer oluyor.

Altı yaşımdan beri Esk'e gidiyorum. Buradaki tüm turları yaptım, ESK kulübünde başladığımdan beri neredeyse her kategoriden geçtim. Bu yüzden azizin doğmaya karar verdiğini düşünüyorum. Slovakya'yı asla unutmayacağım, Slovakya'nın büyük bir parçası her zaman içimde kalacak. Vladimr Draveck Mlad, başka yolu olmadığını, bir sonraki işinin genç oyuncuların hokey gelişimine odaklanan Rgle kulübü olacağını belirtti.

Henüz on altı yaşında olmasına rağmen adı artık iki yıl içinde kendisini bekleyen NHL draftıyla anılıyor.

Ve Preston'un genç oyuncusu Hlinka Gretzky Kupası onu değiştirmeyecek. David Ermek onu Ağustos yarışmasına aday gösterdi. Milli takımımızda 5 yılda bir koşuya imza atan milli takımın eski kaptanı Jakub Vorek, 10'uncu olmanın sevincini yaşadı.