Cennet'te tatil yapan Ševčík tam isabetli oldu: Antrenörler beni azarlıyor ama ben kayıt yapan biriyim

EnondeR

New member
Sahada şut atabildiği zamanlarda takım arkadaşlarına sıklıkla pas atıyor. Belki de taraftarları ve antrenörleri sık sık rahatsız eden daha iyi bir çözüm arıyor.

Jindřich Trpišovský “İyi bir şutu var” diye biliyor.

“Antrenörlerden sürekli şut atmam gerektiğini duyuyorum. Kendimi ateş etmeye zorlamadığım için beni suçluyorlar” diye omuz silkiyor Ševčík. “Ama belki artık bir şeyler değişir ve çanta gollerle açılır” diye umuyordu.

Cumartesi günü Bohemians'a karşı oynanan uzun beraberlikte attığı gol Slavia'ya çok yardımcı oldu.

Hybš'in Oscar'ın bir önceki ortasını uzaklaştırmasının ardından top ceza sahası önünde kendisine geri döndü. Minyon sarışın Ševčík, sağ eliyle topu mükemmel bir şekilde adımına hazırladı ve ardından topa çarptı. Direkten sekerek ağlara sıçradı.

“Orada açılan alan gerçekten dikkat çekiciydi, bu yüzden bu sefer hemen bir çözüm seçtim. Ve iyi bir ilk dokunuş elde etmemde yardımcı oldu” diye onayladı.

“Petr şenlikli bir golcü ama bizim merkez oyuncularımızın gollerine ihtiyacımız var. Ayrıca diğer oyunculara da benzer alanlardan bitirmeleri için baskı yapıyoruz. Bu pozisyonlardan kaç gol atıldığını hepimiz biliyoruz” diye devam etti Trpišovský.

Özellikle Ševčík'in üretkenlikten yoksun olması gerçekten şaşırtıcı. Slavia taraftarları, Liberec'ten geldikten birkaç hafta sonra Avrupa Ligi çeyrek finalinde Chelsea'ye karşı oynadığı iki harika golle kendisini nasıl tanıttığını unutmayacak.

“Keşke bir ara yine böyle bir şey yapsaydı. Maçtan sonra birden fazla gol atmak” diye hayal etti Trpišovský. “Ama sanırım birbirimizi bir daha asla göremeyeceğiz,” diye ekledi hemen.

Slavist Petr Ševčík seviniyor, az önce Chelsea'ye karşı rövanşta gol attı...

Sanki gelecek ay otuz yaşına girecek olan Ševčík'in yeniden yaratılmayacağını sezmiş gibi.

Onun yaratıcılığı Slavia için çok önemli. Ayaklarınızın dibinde bir balonla sakinlik, şaşırtıcı bir fikir ve beklenmedik bir çözüm, bazen görünüşte basit olan talimatla çelişir: Yapabildiğiniz zaman vurun!

Sonuçta, Cumartesi gününden önce Ševčík'in son zaferi 15 Mayıs 2022'de Sparta'ya karşı kendi sahasında oynanan ekstra yapı derbisinde (1:2) elde edildi. Bu sadece bir prestij meselesiydi, çünkü şampiyonluk Pilsen'e aitti.

Gol açısından en üretken olduğu dönem, ligde altı gol attığı ve hatta Plzeň'e karşı kendi sahasında attığı golle (1:0) kırmızı-beyazlı şampiyonluğu kazandığı 2019/20 covid sezonundaydı.

Bu Mayıs ayında da buna ulaşmak istersiniz.

“Geriye sekiz maç kaldı ve biliyoruz ki eğer hepsini kazanırsak şampiyon olacağız” diyor, halihazırda ligde önceki sezonun tamamında olduğu kadar çok başlangıç (18) yapan Ševčík.

Onu sağlıklı tutuyor ki bu, son yıllarda kariyerinde kesinlikle bir kural değil.

“Ama bunu hiç söylemesen iyi olur,” sağlığıyla ilgili sorulardan biri karşısında ürperdi. “Ne zaman birisi önümde bundan bahsetse, bir hafta içinde işim biter. Yani – bu soruyu duymadım ve hemen devam edebiliriz” diye güldü.