Červenka, evde biraz kavga ediyoruz, eşimin Slovácka'yı desteklediğini söylüyor. Bir çatışma beklemiyor

uTKu

New member
Derbi büyük bir kurtarış. Bizim ve Slovakya için çok önemli. 5 Kasım 1995'te ilk uluslararası lig maçına o zamanın FC JOKO Uhersk Hradit formasıyla başlayan kırmızı oyuncu, bizim için sonu karanlık olan çok iyi bir maç göreceğimizi biliyorum, diyor. Zln için sonraki dokuz.

Peki evde nasılsın?
Kayınpederim Slovacka'nın büyük bir hayranıdır, eşim de öyle. Evde biraz zorlanıyoruz. Ama kadının seni destekleyeceğini biliyorum Zlna çünkü bu bizim için uzun vadeli bir kurtuluş. O zaman Slovacka dl'nin hayranı olabilirsiniz. (smv)

Atmosferi beğendin mi?
Umarım hayranlar zaman bulur ve bizi desteklemeye gelirler çünkü çocukların buna ihtiyacı olacak. Derby'nin kendine has bir çekiciliği var.

29 yıl önce ilki nasıldı?
O kadar güzel bir atmosferdi ki, 1:1 bitti, ikincinin sonucunu bile hatırlamıyorum. Hatırladığım en önemli şey sezon boyunca onun için kötü olduğuydu. Öyle bir utahandı ki, bazı oyuncular sakatlandı. Sonunda aşağı indik.

Zlno'yla ilgili hoş anılarınız var, değil mi?
Onları 3:1 yendiğimiz evimizde sizi kurtaracağız. Uçarak içeri girdik. Oğlanların da bizimle aynı heyecanla bu işe gireceklerini biliyordum.

Rakiplerinizden size en çok kim vurdu?
Sen Mira Hlahlek. Isıran rezilin kendisiydi. Umi de tatsızdı (Slovacka Velie Umulikoski'nin şu anki spor menajeri). Ama tarihi pek sevmiyorum. Önemli olan derbiye hazırlıklı olmamız ve bir atmosferin oluşmasıydı. Petar Ulin'in ardından Pavel Hoftych'in takıma katılmasıyla son sonbahar turunda beşinci sırada yer alan Hradit'e gittik ve 0-0 berabere kaldık.

Derbi yerel halk için en iyi kaçış noktasıdır. Peki ya kadronuzda yeterince bulunan yabancılar?
Vm, beğendiler. Nai adamları kabinde onlarla bu konuyu konuştular. En yaşlı ve deneyimli olanı onlara kurtarmanın neyle ilgili olduğunu anlattı. Elbette derbi bir mücadele olacak, belki daha fazla taraftar gelebilir ama önemli olan puanlar. Sonuçta onları Slovakya'da mı yoksa başka bir yerde mi bulmamız önemli değil.

Zlno'dan Clet Nombil ile kavga ettikten sonra Teplice'den Abdullah Gning (solda).

Papro'nun favorisi Slovakya. Onu dördüncü sezonda ligin zirvesinde tutan büyüsü nedir?
O benim için hoş bir sürpriz. Daha önce çok sorun yaşadılar. Zar zor başardılar. Emekli maaşı yoktu, maç yoktu, sonuç yoktu, hep alt sıralarda oynuyorlardı. Son yıllarda eğitmen Svdk bunu bir adım daha yukarı taşıdı. Çocuklar bir araya geldi, iyi bir grup var, harika bir futbolcu var. Tüm deneyimli savaşçılar gençliklerinden büyümüş gençlerden destek alıyor. Takım bir araya geldi ve çok iyi bir performans sergiledi. Kurtarmanın zor olacağını biliyorum ama bunun üstesinden gelmemiz gerekiyor.

Final maçında Slavi ile sürpriz bir beraberlik yükselişe geçecek mi?
Ne zaman bir noktaya vursam, zihinsel olarak aklımı kaybediyorum. Teplice'ye karşı oynadık, 1:2 kaybettik ve durum aynı değildi. Düğümü Slavi ile bağladık. Bunun sadece erkekler üzerinde olumlu bir etkisi olmalı. Oyunumun, dürüst ve tutarlı olduklarında, kaydetmelerle dengelenmesinin mümkün olduğunu görmek ilginizi çekecektir. Maça Slavia karşısında olduğu kadar aktif ve dürüst gireceğini biliyorum.

Slvista Mojmr Kendini suçlu Tom Elstek'in önünde yakaladı.

Bu kavga Slavi gibi mi?
Havaneli ile Nepotm. Kesinlikle bir veya iki glikol. Disiplinle, detaylarla ilgili olacak. Slovakya'ya mevzuat için biraz yer bırakır bırakmaz, bunu uygulamaya koyabilirler, durumun başı ve çok kısa sürede olur. İşin püf noktası, başka bir büyük hata yapmamamız olacak. Ve tehlikeli derecede çıplak olmalıyız, kendimizi kutunun içine itmeliyiz.

Pardubice bir hafta önce Hraditi'yi 2:1 kazanmıştı. Bana Slovak savunmasında nelerin uygulanması gerektiğinin tarifini gösterdiler mi?
Teplice'ye gittiğimiz için Hraditi'de değildik. Ama kendimizi aptal durumuna düşürdük. Vm, hadi en iyi taktikleri bulalım.

Sekiz gün içinde bu maçı oynadığınızda nasıl bir kadro oluşturacaksınız?
En uygun on bir kişiyi seçmek en zor olanıdır. Siz bunun neyle ilgili olduğunu biliyorsunuz, biz hayatımız için oynuyoruz. Kimi seçtiğimiz önemli değil. Kondisyon ve oyun sürelerine sahip olduklarına ikna olursak imdadımıza yetişeceklerdir.