Çukurda kaza: adamın karısı sağlık faturasını ödemekte zorlanıyor | Bangalore haberleri

araru

New member
BENGALURU: Tek bir çukur üç kişilik bir aileyi borçlu bıraktı. Gangamma Circle yakınlarındaki bir kraterden geçerken kaza yapan adamın karısı çılgınca hastane faturasını ödemeye çalışıyor. 12 lakh Rs ödemesine rağmen, hastane 14 lakh Rs’nin tamamı ödenmedikçe hastayı taburcu etmeye hazır değil.
1 Kasım 21:45 civarında sandep36 yaşındaki şahıs, otomobiliyle çukurdan geçerken motosikletinden düşerek başından yaralandı. İlk yardım aldığı yakındaki bir hastaneye kaldırıldı. Daha sonra yakındaki daha büyük bir tesise kabul edildi. İblis komaya girerken.
Sandeep hareket ediyordu Kammagondanahalli kaza olduğunda Gangamma Circle yakınlarındaki evine. Film dağıtımcılarının temsilcisi olarak çalışıyor. Bilinci yerine geldi ve sorunu medyada gündeme geldikten sonra, sağlık Departmanı onu Victoria Hastanesine yatırmayı kabul etti.
Seema ve Sandeep düzgün bir yaşam sürdüler ve 3 lakh Rs biriktirdiler. “Bu kazadan sonra hayatımız tamamen değişti. Tüm birikimlerimizi kaybetmenin yanı sıra borca da girdik. Ailemden ve arkadaşlarımdan 10 lakh Rs ödünç aldım. Hastaneye 12 bin Rs ödedim. Şimdi hastane faturası ve diğer masraflar dahil bir Rs 3 lakh daha ihtiyacım var. Tüm seçenekleri tükettik ve şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.”
Bruhat Bengaluru Mahanagara Palike’nin (BBMP), trafik polisinin FIR’de kazanın ihmalkar araç kullanımından kaynaklandığını belirttiğini söyleyerek sorumluluktan kaçtığı belirtilmelidir. Ancak sitenin fotoğrafları açıkça bir çukur olduğunu gösteriyor.
Seema, birkaç kez BBMP’den yardım istediğini, ancak sonuç alamadığını söyledi. Tek bir belediye yetkilisi, bırakın maddi yardım yapmayı, hastaneyi ziyaret etme zahmetine bile girmedi. Devlet hastanesinden taburcu olursa borcunun artacağını, oğlunun ücretini ödeme yükünün yanı sıra kocasına da bakması gerektiğini söyledi.
Bağışlarla kendisine yardım edenlere teşekkür etti ve bu süreci ancak ailesinin ve arkadaşlarının manevi desteğiyle atlatabileceğini söyledi. Kocasının aileyi desteklemek için yakında ayağa kalkacağını umuyor.