Embiid New York'u fethetti, Lakers Denver'a karşı umudunu yitirdi

uTKu

New member
Sixers için kilit nokta, 43:27 üstünlük sağladıkları üçüncü çeyrekti ve Embiid bu süreçte 18 sayı ekledi. Ayrıca Kamerunlu oyuncu, tarihte 20'den az şutta 50 sayı atan üçüncü oyuncu oldu.

İlk yarıda Mitchell Robinson'a sportmenlik dışı faul yapan Embiid, “Fiziksel oynamak istediler ama biz bunu da yapabiliriz” dedi. Knicks pivotu ayak bileğini burktu ve emekli olmak zorunda kaldı. Embiid, “Kimseyi incitmek istemedim, kendimi koruyordum” dedi.

Philadelphia-New York serisinin 3. maçından öne çıkanlar:

Sixers'ın yıldızı Tyrese Maxey 25 sayı ve 7 asistle ikinci olurken, Kelly Oubre Jr. 15 puan topladı. 39 sayı ve 13 asist yapan muhteşem Jalen Brunson bile Knicks'e yardım edemedi.

Üçüncü düelloda Cleveland'a 43 sayı farkla liderlik eden Orlando da 1:2'ye düştü. Paolo Banchero 31 sayı, 14 ribaund ve 5 asistle oynadı, Jalen Suggs 24, Frank Wagner ise 16 sayı kaydetti. Magic, rakiplerinin sahadan şut atmasını yüzde 39 oranında tuttu.

Orlando, Nisan 2011'den bu yana ilk kez evinde play-off'lara kalmayı başarırken, Cavs ise play-off'larda kulüp tarihinin en kötü yenilgisini aldı. Bu galibiyet cumartesi gecesi de devam ediyor.

“Henüz kimse kutlama yapmıyor, Cumartesi günü de aynısını göstermemiz gerektiğini biliyoruz. Elbette bugün yaptıklarımızdan gurur duyuyoruz ancak iş burada bitmiyor çünkü tüm seriyi kazanmak istiyoruz” dedi Banchero.

Uçurumun üstünde, Denver'a karşı oynadığı üçüncü maçta evinde 105:112 mağlup olan ve elenmeye bir yenilgi uzaklıkta olan Lakers var. Aynı zamanda kendi salonlarında 12 sayıya kadar önde olsalar da üçüncü bölümü 22:34 kaybettiler ve geri dönecek gücü bulamadılar. NBA'de hiç kimse 0-3 serisini tersine çeviremedi.

Nuggets geleneksel olarak 24 sayı, 15 ribaund ve 9 asistle Nikola Jokic'e güvenirken, en skorer isim 29 sayı ve 15 ribauntla Aaron Gordon oldu. Kaybedenler arasında Anthony Davis 33 sayı ve 15 ribaundla liderlik ederken, onu 26 sayı ve 9 asistle LeBron James ve 22 sayıyla Austin Reaves takip etti.

NBA Playoffları – 1. Tur

Doğu Konferansı – 3. Maçlar:
Orlando Magic-Cleveland Cavaliers 121:83, seri durumu 1:2
Philadelphia 76ers-New York Knicks 125:114, seri durumu 1:2

Batı Konferansı – Oyun 3:

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 105:112, seri durumu 0:3