Famzn Vondrouov! Peila gerginlik ve drama ve Wimbledon finalinde

uTKu

New member
1963’ten beri ilk kez, Wimbledon’da seri başı olmayan bir finalist var, eka Vondrouov, Londra Grand Slam yarı finalinde Ukraynalı Svitolina’yı iki kez 6:3 yenen 19 yaşındaki Billie Jean King’in yerini aldı.

Svitolinov vs. Vondrouov

Detaylı rapor

Kapalı bir çatı altında yüzüne karşı çıktığı Jessica Pegulaov’a karşı başarılı çeyrek final dönüşünü hatırlayabiliyordu. Yarı finalde tüm maçı Londralı çocuklar için çatısı altında oynadı.

Kendi adına, reklamda yedi oyunla kontrolü ele geçirdi ve bu sayede skoru 3:3’ten 6:3’e ve 4:0’a çevirdi. 1. LTK Praha’dan bir tenis oyuncusu olan Pestoe, daha sonra bir düşüş kaydetti, sonunda büyük bir sıçrama yaptı ve bir saat ve bir çeyrek boyunca gözlerinde yaşlarla hak ettiği bir kazanan olarak çılgınca el salladı.

Tüm maç boyunca gergindim, ikinci sette 4:0 öndeydim ama o hareket ediyordu, beni iki kez kırdı, odaklanmam gerekiyordu. Desteği için divkm’ye teşekkürler, bana çok yardımcı oldu, Vondrou’dan etkilendi.

Suda, salıncakların etrafında hassas tenis oynadılar ve sorunsuz bir şekilde kendi servislerini vurdular. Vondrouov, Ukraynalı oyuncuyu alışılmadık bir şekilde sol elini saha dışına kaldırarak şaşırttı, Svitolinov ise agresif deliklere güvendi.

Sabırlı oyunun ödülü olarak Çek tenisçiler, Vondrouov’un dönüşte umut verici kırılma noktaları yarattığı beşinci oyunda içti. Final mücadelesinde Ukraynalı forehand vuruşunu sol çizgiye ulaşamayınca ilk önemli fırsatı yakaladı.

Ancak Svitolinov, iki çift hatasından ve Vondrouov’un yanlış forehandinden yararlanarak kaybettiği servisini geri aldı, kaplan için her şey yakındı.

Taban çizgisinden kovaladıktan sonra Eka, çizgideki performansını tekrarladı ve 40-0 öne geçti. İlk kırılma noktasında beceriksizce kaydı ama ikinci çantayı başarılı bir ters vuruşla kazandı.

Ekranda 4:3 sıçradı ve arayı doğrulamak için kırdı. Hızlı bir şekilde geliştirdiği belirli bir oyunla, ilk sette liderden sadece bir oyunla ayrıldı. Bununla birlikte, Svitolinov’un hizmeti sırasında dalgalı bir forehand alabilmek için zihnini sakinleştirdi ve ardından o ve kızlar gülmek zorunda kaldı.

Ukraynalı takım tarafından yakalandı, Svitolinov güvenini kaybetti ve esas olarak 40:15 önde Vondrouov’un eşitleme yapmasına izin verdi. eka ilk tohum topunu oldukça hızlı bir şekilde oluşturdu ve dokuduktan yarım saat sonra yaptığı hatalar sayesinde kolayca dönüştürdü.

İkinci sette ise sadece hakimiyetini artırdı. Sahada daha aktifti, Svitolina’yı fazladan vuruşlar yapmaya zorladı ve birkaç kez çok teknik bir zeminde oynadı, bu da orta sahanın tüm yürüyüş yolları tarafından yüksek sesle tezahüratlarla karşılandı.

Wimbledon 2023

iDNES.cz web sitesi

İkinci setin ilk molasını kendinden emin bir şekilde kazandı ve 3:0’a sıçradığında bunu kesinlikle onayladı. Ukraynalı kadın her yönden gergindi ve yalnızca Vondrouov’un görünüşte oynanamaz gibi görünen delikleri nasıl sallamayı başardığını gördü.

Eka sansasyonu 4:0’a çıktığında, finale yükselmek için Svitolina’nın gecesini kaybetti. Çok fazla ortalığı karıştırdı ve sadece öfkeli Vondrou için bir sebep arıyordu.

Ama sonra birden fazla Eskimo hayranı bir süre hissizleşti. Vondrouov tempoyu yavaşlattı ve Ukraynalıya iki servis hatası yaptı. İkinci sette mola 4:3’tü ve tekrar mücadele etmesi gerektiğini biliyordu.

Kritik anda çanta imdada yetişti ve Stylov molayı 5:3’e aldı. Kısa bir süre sonra ünlü bir as ile yerden bir puanla tamamladığı mobilyayı kazandı.

Göremiyorum, sadece son oyunu oynadığım için çok mutluyum. Elina harika bir dövüşçü ve aynı zamanda harika bir avcı, harika bir kurtarıştı, çok mutluyum, diye sevindi Vondrouov.

22 kez yıldırım attı, Svitolinov bunlardan sadece dokuzunu oynadı. eka, Ukrayna yarışmasını Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarının yarı finallerinde olduğu gibi yendi. Avustralyalı Ashleigh Bartyov’a karşı başarısız olduğu Roland Garros 2019 finalinin ardından Cumartesi günü bir kez daha en değerli unvan için savaşmaya çalışacak. Çek tenisinin reklamdaki ikinci Grand Slam’de bir finalisti var, son Roland Garros’ta Karolna Muchov kazandı.

Pemoitelka Kvitov finalde

Cumartesi günkü finalde Vondrouov, yarı finalde ikinci oyuncu Ebka Sabalenková’yı geride bırakan ancak 6:7 ve 2:4 mağlup olan dünyanın bir numaralı Dbirov ile karşılaşacak.

Nicmn durumu ele aldı ve iki saatten uzun bir süre sonra Bloruska’yı 6:7, 6:4 ve 6:3 yendi. Ondan sonra, elinden geldiğince topu çevirdi ve ası sahanın dışına fırlattı. Geçen yıl Jelena Rybakinová’ya yenildiğinde Wimbledon finallerine yükseldi.

Uns D

Dördüncü yarı finalde, ilk seti kazanmaya gerçekten çok yakındı. Sette 4:2 öne geçti, ancak daha sonra birkaç hata yaptı ve Sabalenkov iki set puanı aldığında aniden başı belaya girdi. Deneyimli Bloruska hızlıca bir göz attı ve servis sırasında tko için bir dizi pmm puanı aldı.

Dbirov, yaşlı olsaydım oyunu kaybeder ve eve giderdim, diye itiraf etti. Bu maçı kazandığım için mutluyum, Mental Trainer ile psikolojim üzerinde çok çalışıyoruz.

Ayrılığı derin derin düşündü ve tatsız kadere kendini hazırladı. Kötü enerjiyi iyiye dönüştürme ihtiyacı vardır. Sinir bozucuydu ama ilk sette mağlubiyeti aldım ve kazanmaya çalıştım, diye açıkladı.

Uns D

Servisini kaybettikten sonra 2:4 kaybetti, ancak daha sonra ilk günün kesinliğine bağlı kaldı ve dönüşte de süreyi yönetti. Bu bana yardımcı oldu, yoksa Aryna dehayı aldattı. Oynamaya değerdi, sert delikler açıyor, rekabeti övdü.

Tunuslu ilk seti domine etti. Sabalenkov 14 vuruş kaydederken, yalnızca zorlanmadan hatalar yaptı. Böylece Bloruska, ilk kez köri konusunda dünyanın bir numarası olma şansının bir kısmını içti.

Dbirov’da Markta ile bitirin. O mükemmel bir tenis oyuncusu, bu yıl ona iki kez kaybettim, bu yüzden intikam almaya gideceğim.

All England Club’da Perşembe akşamı ilk kupalar dağıtıldı, Wimbledon turnuvasının galipleri Belçikalı-Norveçli Joran’ı 6:4, 6:7 ve 6:3’lük setlerle mağlup eden Hırvat Mate Pavi ve Ukraynalı Lyudmyla Kienokov oldu. Vliegen, S I-fan. Eski çiftler dünya bir numarası olan 10 yaşındaki Pavi, altı Grand Slam şampiyonluğunu kutluyor ve karışımdaki teyzesi Kienokov ilk tenis hücumunu gerçekleştirdi.

Hırvat oyuncu geçen yıl Nikola Mektie ile çift erkeklerde ve Avustralya Açık ve ABD Açık’ta çiftlerde Wimbledon’ı kazandı. O ve Kienoková, altı uzun yılın ardından birlikte başladılar. Ortak noktamız olan fizyoterapiste teşekkür ediyoruz, dedi.

Londra’da Wimbledon tenisi

süre, 44,7 milyon £ hibe

Mui:
tyhra – yarı final:

Granollers, Zeballos (15-p./Arg.) – Krawietz, Ptz (10-Nm.) 6:4, 6:3

kadınlar:
Tekler – Yarı Finaller:
Vondrouov (R)
– Svitolinov (Ukrayna) 6:3, 6:3
Dbirov (6-Tun.) – Sabalenkov (2-Bl.) 6:7 (5:7), 6:4, 6:3

Smen tyhra – son:
L. Kienokov, Pavi (7-Ukraynaca/Hırvatça) – S I-fan, Vliegen (na/Belg.) 6:4, 6:7 (9:11), 6:3

Junio:
tyhra – tvrtfinle:
Filip
Vulpitta (R/It.) – Bondioli, Çin (It.) 7:5, 3:6, 11:9

Genç kızlar:
Tekler – çeyrek finaller:
Bartkov (sağda)
– Stoiberov (İngiliz) 1:6, 6:1, 6:2

tyhra – tvrtfinle:
Kovakov, Samsonov (sağda)
– McDonaldov, Moyanov (8-Brit./Arg.) 6:3, 6:3