Henüz yapılmadı. Evenepoel, sıcaklık, covid ve Giro – Tur düellosu hakkında Hirt

uTKu

New member
Knig de sekiz yıl önce kendisini benzer bir pozisyonda bulmuştu; önce Giro'da, ardından da Tour'da Chris Froome'un asistanlığında. Zaman kombinasyonunda ustalaşmanın ve sonra dökmenin oldukça adaletsiz olduğunu buldum. Benim için bunaltıcıydı, bazen grup halinde bile tepeye çıkamayacağım hissine kapılıyordum. Başlangıçta Chris'le birlikte son metrelere kadar dağlarda olmak istiyordum ama bunun yerine beni beş etaptan sadece birine koymayı sevdiler.

Ancak Hirt en çok Cumartesi günkü Pirene etabında Pla d'Adet'te Tourmalet'e liderlik ederken görüldü.

Hatta son tepede kaçan Adam Yates'in peşine düşmek istedin. Tm karşı mıydı?
O zaman gerçekten benim için zamanı gelmişti. Yates (Pogaarv'un talimatıyla) diğerlerinden kaçtığında onu ezmek istedim. Remco bana hemen çantayı gösterdi, ben de onu rahat bıraktım. Ekip bana yalnızca Pogaar ve Vingegaard derelerini aramamız gerektiğini söyledi.

Öte yandan, Pazar günkü Royal Stage'in sondan bir önceki sahnesinde favoriler grubundan kayboldunuz.
Evet, bir sürü dağ vardı. kötü bacaklar, kötü kırbaç, kötü gün. Isı böyle bir rol oynayabilirdi ama sonuçta bunun bir önemi yok.

14 Ekim 2024, 14:28 pspvek arşivlendi: 17 Ekim 2024, 01:48.

Geçmişte pek çok bisikletçiyi ezen Giro Tour düellosuna ilk defa katılıyorsunuz. Peki senin gözünde nasıl?
Pogaar hariç Giro'yu bitirmiş olanlar burada pek bir şey bilmiyor. Giro'ya binmeyen adamlarla (örneğin Nmec Geschko ile) konuştuğumda bile bana şunu söylüyorlar: Acı çekiyoruz. Her iki pistte de start alınacağını sezon başından beri bilseydim ve bunu Giro'nun sonunda öğrenmeseydim belki benim için farklı olurdu. Oradaki formuma kesinlikle sahip değilim.

14 kurşun

Jan Hirt'in bindiği Büyük Tur (2x Tur, 7x Giro, 5x Vuelta)

Tur'a aday gösterilmek isteseydiniz neyi farklı yapardınız?
Gir ile Tur arasındaki yüksek dağlarda konaklamayı size tercih ederdim. Ancak her iki ipucunu birleştirmek gerçekten kolay değil.

Dağlarda son dokuz gün süren yoğun kar yağışına ek olarak bu yıl aşırı yağış bekleniyor.
Evet, oldukça zorlu olacak. Hele ki pazar günleri değil de yazın ne zaman gitmeliyim? Özellikle Cumartesi günü Nice'in yukarısında, moe seviyesinden onlara doğru yokuş yukarı gideceğiz.

Böyle bir zamanda nasıl savaşırsın?
Başlamadan önce soğutma yeleklerini pek giymiyorum. Düştüğümde kazağımın altına buz koyuyorum, kendimi suyla yıkıyorum ama o pazar pek işe yaramadı. Bu yüzden diğer zamanlara göre çok daha fazlasını sormaya çalışıyorum, bidonlara ulaşmak her zaman kolay olmuyor çünkü çok hızlı gidiyor. Bir anda iki kutu bir araya geliyor ve ikisini de 20 dakika içinde içiyorsunuz, diğer zamanlarda ise pencere çok uzun oluyor.

Quick Step'i mutlu edecek şey Remek Evenepoel'in performansıdır. As oyununu kazandı, sıkı tutunun, tüm takım o.
Şu ana kadar harika bir yem oldu ve ekip bundan çok memnun. Muhtemelen hiç kimse Turu kazanmayı tam olarak beklemiyordu. En büyük hedefim podyumdu. Ve buna m.

14 Ekim 2024, 21:24 pspvek arşivlendi: 17 Ekim 2024, 01:47.

Buna ek olarak, Vuelt'teki Pireneler'deki acımasız düşüşün ardından toparlandı.
Elbette. Remkv performansı burada stabil. Hiçbir yerde kovulma tehlikesi yoktu, bu da ona zihinsel olarak yardımcı oldu.

Tadej Pogaar'ın şu ana kadarki hakimiyeti hakkında ne düşünüyorsunuz?
Central Massif'teki etaplardan sonra AB'nin düşeceğini, Vingegaard'ın ise tam tersine yükseleceğini düşünüyordum, o yüzden ortanın favorisi Vingegaard'dı. Ve aniden Pogaar hafta sonundan sonra böyle bir sıçrama yaşadı. Nasıl iyileştiğini bilmiyorum. Tepelerde araba kullandığı zamanlar tamamen gerçek dışı. Burada Giro'dakinden daha iyi bir forma sahip olacağını düşünmüyorum.

Vism'deki Vingegaard ve süper yerli olarak Sepp Kuss'un hataları?
BAE'nin Visma dağları için kesinlikle çok daha güçlü bir kadrosu var, her zaman en iyi seçimler vardır ve bunlardan herhangi biri başka bir oyunda lider olabilir. Ancak finalde karanlık o kadar da fazla değil. Son tepede neredeyse her zaman bire bir mücadele, iki yıldızın mücadelesi olur. Bizimle kimse onlara yardım etmeyecek

Fransa Turu

iDNES.cz web sitesi

Bu dakikalar, bilinen sıçramaların olduğu son haftadan önce hiçbir şeydi.
Ama henüz kesinlikle bitmedi. Isola 2,000'de Cime de la Bonette (Tur'un çatısı 2,802 metre) ile şüpheli bir etap, ardından Cumartesi günü Nice ve Pazar profilinin üzerindeki tepeler ve teknik açıdan zorlu zamana karşı yarış olacak.

Öncelikle covid'den bahsediyorum, karanlıktadır. Sen ve Evenepoel geçen sene benim yüzümden ilk olarak Giro'dan çekildiniz. Hijyen memuru mu alıyorsunuz?
Hijyene dikkat ediyoruz ve daha başlamadan sunum ekibine elimizi uzatıyoruz. Remco baştan çıkarmaya mükemmel bir şekilde başlayabilir, onu bozmak yazık olur.

Upmn, geçen hafta nasılsın?
Bu konuda kendimi nasıl onurlandıracağımı, iyi mi olacağım yoksa kötü mü olacağını tahmin edemiyorum. Ayrıca uyku km: Bir u mm tatil, bir mm kıdem tazminatı aa mme Nice'deki trenin merdivenlerinde Remka atölyesi. Onlarla savaştığında karanlıkta her şey yoluna girecek. Aksi takdirde her şey yoluna girecek.