İrlandalı golfçü Lowry, Britanya Açık'ta ikinci turun ardından lider oldu

uTKu

New member
Shane Lowry Britanya Açık'ta ikinci turda.
| fotoğraf: AP

Lowry, dar olmasına rağmen oldukça havalıydı dedi. Vera kadar esmiyordu ama yine de serindi. 1'inde biraz felaketti ama üstesinden geldim, 11'inci delikte çift umacıyı değiştirdim.

İngiliz çift Justin Rose ve Daniel Brown ikinci sırada yer aldı ancak ilk günden sonra şaşırtıcı bir şekilde öne geçtiler. Brown elemelerde mücadele ederek yoluna devam etti ve ilk kez ana dalda başlıyor. Burada başardıklarımla gurur duyuyorum. Dünyada 272. sırada yer alan 29 yaşındaki Angliyen, böyle devam etmeyi ve Pazar günü çatı altında olmayı umuyorum dedi.

Dördüncü sıradaki üç oyuncu arasında, bu yıl Nisan ayındaki Masters da dahil olmak üzere altı PGA Tour turnuvasını kazanan dünyanın bir numaralı Amerikalı Scottie Scheffler'i var. İki sağlam tur oynadım ve ilk beş vuruş gerisindeydim. Scheffler, iyi şutlar ve iyi vuruşlar için çabalamaya devam edeceğimi belirtti.

Kaybedenler arasında dünya golfünün eski lideri Amerikalı Tiger Woods da hayatını kaybetti. Vtz 15 majör ve üç kez Britanya Açık şampiyonu, önceki iki majör olan ABD Açık ve PGA Şampiyonası ile aynı zevke sahip değildi. Kasım 2021'de geçirdiği trafik kazası ve sakatlıkların ardından sezona başlayan 88 yaşındaki yıldız için sezon burada sona erdi.

Açık Şampiyona

Ayrshire'daki büyük kategori golf turnuvası

(sübvansiyon 17 milyon dolar, par 71) – 2. turdan sonra:

1. Lowry (Ir.) 135 (66+69), 2. Brown 137 (65+72), Rose (her ikisi de İngiltere) 137 (69+68), 4. Horschel 140 (72+68), Scheffler (her ikisi de ABD) ) 140 (70+70), Burmester (JAR) 71+69).