İşi geciktiren bir partiye oy vermeyin: Delhi CM Arvind Kerjriwal | Delhi Haberleri

Forya

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: 4 Aralık belediye seçimleri öncesinde kampanyayı hızlandırmak, MAYMUN Ulusal Kongre Üyesi ve Başbakan Arvind Kerjriwal Pazar günü insanları kalkınma çalışmalarını durduran partiye oy vermemeye çağırdı.
AAP’deki bir toplantıda konuşma “Jan Samvaad” programı Delhi’nin merkezindeki Paharganj’da Kejriwal, BJP’nin LG’nin yardımıyla AAP hükümetinin tüm geliştirme çalışmalarını ve sosyal yardım planlarını durdurmaya çalıştığını iddia etti. Kejriwal, insanlardan AAP’ye oy vermelerini istedi ve bir BJP meclis üyesinin Delhi hükümetiyle savaşmaya devam edeceğini ve kalkınmayı geciktireceğini sözlerine ekledi.
“BJP, çalışmalarımızı yavaşlatmak için LG’yi Delhi’de görevlendirdi. Kalkınmayı engelleyenlere değil, ilerlemeye inananlara oy verin” dedi. Kejriwal’a CM Yardımcısı Manish Sisodia katıldı.
Ancak olay, AAP hükümetine karşı ajitasyona katıldıkları için görevden alınan 884 meslektaşın işe iade edilmesini talep eden bir grup Anganwadi işçisinin protestosuna sahne oldu. Protesto, AAP çalışanları ile arbedeyle sona erdi. Anganwadi işçileri pankartlar taşıdılar ve hem AAP hem de BJP aleyhine sloganlar attılar. Kejriwal, BJP’yi “atık yönetimi kötü yönetimi” nedeniyle hedef aldı ve her yerdeki çöp yığınlarından üzüldüğünü, ancak temizlik MCD’nin sorumluluğunda olduğu için yapabileceği pek bir şey olmadığını söyledi. Partisinin Delhi’deki hükümetinin şehrin okullarını ve sağlık hizmetlerini iyileştirdiğini ve şimdi MCD anketlerini kazandıktan sonra Delhi’yi temizleme sırasının geldiğini söyledi. BJP’nin belediye şirketindeki 15 yıllık görev süresi boyunca üç çöp sahasını – Ghazipur, Bhalswa ve Okhla – temizlemede başarısız olduğunu söyledi. “Karol Bagh’tan çöp toplayıp Basant Yolu’na atacaklar. Kejriwal, bir yıl içinde sivrisineklerin ve çöplükte üreyen sineklerin olduğu bir çöp yığını olacak” dedi. “Ne pahasına olursa olsun burada bir atık dağı yaratmalarına izin vermeyeceğimizi garanti ederim” dedi.
Kejriwal, hükümetinin son yedi yılda okulları ve hastaneleri iyileştirdiğini, ücretsiz elektrik ve su sağladığını, CCTV kurduğunu ve şehirde mohalla klinikleri inşa ettiğini iddia etti. CM ayrıca BJP’nin Delhi’deki ücretsiz elektrik arzını durdurmak için bir “komplo” kurduğunu iddia etti. Kejriwal, insanları AAP’ye 250 üyeli MCD’de en az 230 sandalye vermeye çağırdı. “Parlamento seçimlerinde bana 70 sandalyenin 67’sini verdiniz. Böyle zaferlerin tadına bayılıyorum. Bundan daha azını istemiyorum” dedi.