Kvitov, Wimbledon’ın son 16 turunu kaçırdı, Lehek sakatlığı nedeniyle sahadan uzaklaştırıldı.

uTKu

New member
Petra’ya kadın tenisinde yaptıklarından dolayı çok saygı duyuyorum, onu yenmem benim için gerçekten büyük bir acele, dedi Dbirov kortta verdiği bir röportajda. İki odalı Wimbledon şampiyonunu 6:0, 6:3 gibi net bir skorla bir saatte süpürdü.

Dbirov vs. Kvitov

Detaylı rapor

Kvitov onu kurtarmak için her iki aşırı yolu da denedi, önce bir as oynadı, sonra çift hatayla yavaşladı. Ayrılık da uzun süre devam etti. İki kez kılıcı temelin gerisine fırlattı ve düellonun sonunda hizmet çağrısı yaptı.

Tunuslu kadının fahişe olarak görüleceği hemen belli oldu. Kendinden emin bir şekilde kendi puanını kazandı ve sol taraftan yerden aşağıda şık bir backhand ile dönüştürdüğü başka bir kırılma noktası daha kazandı. Kvitov bana onaylarcasına baktı.

Daha yirmi dakika bile geçmemişti ve Dbirov 5:0 önde gidiyordu. Çok iyi davrandın. Kvitová, başarılı kinematik deliklerden muzdaripti, ayrıca maç boyunca Çek oyuncuyu karakterize eden bir hata dalgası üzerinde sürdü. Kvitov daha sonra yeri sildi, bu sırada yumruk bile atmadı, sadece ağzı bozuk bir gümbürtüyle elbisesini çıkardı.

Çifte Tunusluya karşı ayağa kalktı ve sonunda kurtarılmasında bir damla umut kazandı. Ancak, 30-0’lık bir farkı kaybedip ilk set noktasını kaçırdığında hızla toparlandı. Dbirov onu çifte hatayla atsa da ikinci şansını boşa harcamadı ve Kvitov aptal Kanar’ı bir puanla yendi.

Uns Dbirov, son 16 maçında Petra Kvitova’yı tamamen domine etti.

İlk seti kazandığımda kendi kendime yeniden başlayayım dedim, çünkü Petra ile asla bilemezsin, ilk seti 6:0 kazanabilirsin ama ikinciyi 0:6 kaybedebilirsin, Dbirov ikisi arasında nasıl hissettiğini anlattı. olaylar.

Aradan sonra tenisçi bile kazanılan ilk maça sevinebilirdi. Durumu kendi lehine çevirmeye çalışmak yerine, yeniden dalmaya başladı. Dbirov kendi servisini kırdı ve ayrıca Kvitov’un dördüncü bir çift hatayla teslim olduğu bir kırılma noktası kazanmayı başardı.

U eka ilk hareket ettiğinde, sauceeky alayında backhand voleybolu vurdu, beşincide menzili 40:30’a çıkardı, dikkate beş puan eklemedi. Tunuslu oyunun hızını değiştirdi, forehand ile onu şaşırttı ve mükemmel bir akraba ile kırdı.

Petra Kvitov, Wimbledon’da son 16 turunda mücadele ediyor.

Kvitov seti 1:4’te kaybetti ve maç açık bir yenilgiye dönüştü. İlk oyunda kırılma noktası pozisyonunu da tattığında Dbirov’u alttan bir puanla mağlup etti ve ikinci oyunda Kvitov düştü. Ayrıca kendi hizmetini de kazandı, ancak yine de bir ayağını kaybetmenin rahatsızlığını yaşadı.

Tunuslu hızla farkı 5:3’e çıkardı ve bir sonraki maçta hemen bir mobilya takımı yarattı. İlkini sağ çizgiden bir forehand ile çevirdi ve Kazak Jelena Rybakinová’ya meydan okuyacağı Almanya çeyrek finallerinde son sırayı aldı.

Leka bir yara tarafından durduruldu

Leheky adlı Rus tenisçi, sahada verdiği bir röportajda, iyileşene kadar sakatlığının bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum, dedi. Pesto bile sert ve eskimiş darbelerle direnmeyi başardı. Bitirmek zorunda kalması üzücü, çok iyi tenis oynadık. Vahşi su parkında ağrıya bile katlandı, mola sırasında sağ dizindeki ve ayağındaki ağrı nedeniyle tedavi görmesine izin verdi.

Medved vs. Hafif

Detaylı rapor

Oldukça büyüktü ama bir şekilde onunla savaşmaya çalıştım. Aşağıda şarkının ne hakkında olduğunu bulmaya çalıştık. Vera, bacağım şişmişti. Antrenman yapmaya çalıştım ama yirmi dakika sonra durmak zorunda kaldım, bu yüzden hazırlık bile beklentilerime göre gitmedi, yardım arıyordum.

Çeyrek finallerin kapılarından hemen önce Londra Wimbledon’dan ayrıldı.

Leheka kurtarmaya çok erken başladı, kaliteli hizmete güvenmek istedi. Asgari hassasiyet ve sabırla çantanın parasını ödedi ve sabah cezaevine gitti. Dönüşte kalitesi belliydi, Medvedva birkaç delikten sonra güneş tarafından evcilleştirildi, ancak yine yolda ilerleyen aceleci çiftliklere çarptı.

Birdenbire sakinleşiyor ve sakinleşiyor gibiydi. Akıllı bir oyun ve güçlü yumruklarla çorba oynadı ve tek oyunla mağlubiyeti 1:2 olarak değiştirdi. Medvedva’nın su mücadelesi ilk maçta kötüydü ve hatta dördüncü oyunda çifte hata yaptı. Hem kendi servisinde hem de rakibinin servisinde boşluğu kullanmak, zorlanmadan hatalar yapmak onun için kolaydı.

Tüm oyun boyunca 33 zorunlu olmayan hata yaptı, Medvedv sadece on iki.

Lehek’in sahada sakin olması gereken topları ya arkasından uçtu ya da s’ye takıldı.Dördüncü maçta Çek tenisçi, Medvedv’e kullansaydı sekecek olan iki kırılma noktası verdi. endişe verici bir 1:4 skoruna. Leheka becerisini ortaya çıkardı, tehdidi ortadan kaldırdı ve göz açıp kapayıncaya kadar karşı hamlede şık bir backhand ile kendisi için bir double yaptı.

Medvedv ona bir çift hatayla yardım etti, Leheka sahada uçtu ve kusursuz bir şekilde kaliteli bir erken dünya üçlüsü vurdu. Maç günü 30:0 Ancak Rus kendini toparladı, iki ası yönetti ve oyunda bir kırılma noktası pozisyonu kazanmadı. Lehaka pes etmedi, fantastik bir şekilde kendi servisini 3:4’e çıkardı ve agresif bir şekilde uzun sürdü.

Wimbledon’da son 16 turunda ilk seti kaybeden Ji Leheka, yenilmesine izin verdi.

Su setinin gelişimini tersine çevirmek için, kaybettiği ilk asansörü yeniden kazanması gerekiyordu. Kendini denediğinde bile görevleri yerine getirmedi. 5:4 ve 40:0 skorlarında Medvedv harika bir as yarattı ve bu sayede seti tamamladı. Son maçta Leheka çok şey kaybetti ve set aralarında sakatlanmasına izin verdi.

İkinci çanta setinde ise aktif hale geliyor. Biraz tenis antrenmanı ve Medvedva’nın olağandışı hataları onun atılganlığını etkisiz hale getirdi ve su seti dışında ilk günü kaybetti.

Kendi servisini verdi ama vuramadı. Kelimenin tam anlamıyla Medvedv’e teslim ettiği hatalarından sorumluydu ve kendini yine rahatsız bir durumda buldu. Bir süre sonra kaşlarını çatarak banka oturdu ve bir sonraki hikayeyi derin derin düşündü. Jene onu olumlu yönde etkilemedi. Dönüşte beşte birini bile başaramadı ve zirveyi bile mahvetti.

Wimbledon 2023

iDNES.cz web sitesi

Duraklama sırasında seyircilerdeki hararetli durumu açtı, özellikle kızlardan biri yere yığılınca Leheka kendi kafasına konsantre oldu. Ve sonra köpek, raketle ilgili gözle görülür bir rahatsızlıkla mücadele etti.

Sakat bacağına uzanamadı ve bu da sahadaki oyunu zorlaştırdı.

Pesto bu kırılma noktalarını kurtardı ve 2:3 yaptı. Birinci sınıfta Vc yapmadı. Ve kendine yardım etmeye çalıştı, acı o kadar büyüktü ki bacağının hareketini kısıtlamaya çalıştı. Uçuyorlardı ve puanlar Rus tenisçiye karşı birikiyordu.

Oyunun sonunda Leheka’nın lehine değildi.

6:4, 6:2 Medvedva için, sahanın köşesindeki tahtada bir tane vardı.

Ve tenisçi maçı bitirdi.

Wimbledon son 16 turunda Rus Daniil Medvedv.

Sağlığı nedeniyle kamptan ayrıldı, kızlardan büyük alkışlarla ayrıldı ve stadyuma gitti.

Medvedv böylece çim Wimbledon’un ilk çeyrek finalini kutlayabilir. Burada hiç bu kadar uykum gelmemişti ama sahada hiç set kaybetmemiştim. Central’da dördüncü kez oynayacağım, burada oynamak isterdim, şakalar ve kahkahalar. Ama çok karanlık, çok özelim.

Rybakinov ilerliyor, Alcaraz giriyor

Savunan şampiyon Jelena Rybakinov çeyrek finale çıkamadı. Brezilyalı Beatriz Haddadov Maiaov, sakatlığı nedeniyle beş maçın ardından emekli oldu. İlk seribaşı Kazak 4:1 öndeydi, bir sonraki turda çiftler şampiyonu Kvitov’un galibi Tunuslu Dbirová’yı yendi.

Amerikalı Madison Keysov da çeyrek finalde, sekiz yıllık eleme şampiyonu Mirra Andrejevov’un yolculuğunu noktaladı. Bağlanmaktan yorulmasına rağmen, büyük bir dönüşün ardından Rusya’yı 3:6, 7:6 ve 6:2 yendi.

Yirmi beş numaralı Keys, Londra Grand Slam’deki en iyi sonucunu orada eşitledi, ayrıca 2015’te sekiz arasında yer aldı. Yenilmezlik serisini dokuz maça çıkardı. Blorusk’tan ikinci seribaşı Aryna Sabalenkov beşinci seribaşında yer alacak, Rus seribaşı Yekatrina Alexandrova’yı 6:4, 6:0 yendi. Londra’da eski Avustralya Açık ve Roland Garros yarı finalisti sadece bir set kaybetti.

Amerikalı Madison Keys, Wimbledon’ın son 16 turundaki galibiyetini kutladı.

Pazar günkü maçın rövanşında Novak Djokovic, Polonyalı Hubert Hurkacz’ı 7:6, 7:6, 5:7, 6:4’lük setlerle mağlup etti, yedi kez Wimbledon şampiyonu Djokovic, iki önemli beraberlikle orta sahada rövanş maçına çıktı. duvarlarda kırılmalar

Setin sonunda bir maç kaybeden ilk kişi oldu ve bu turda seti bitirdi. Ancak dördüncü sette statik Sırp, dünyanın sekizinci sıradaki servisini 3: 3’te aldı ve ardından, toplam bir saat yedi dakikalık mücadelenin ardından, kurtarmayı belli bir oyunla bitirdi. Bir sonraki rakibi Rusya’dan yedi maçlık dünya şampiyonu Andrei Rublev olacak.

Öte yandan, beşinci seribaşı Stefanos Tsitsipas son 16 turunda tamamladı. Çek tenisçi ve Avustralya Açık finalisti, seribaşı olmayan Amerikalı Christopher Eubanks’e beş sayılık bir mücadelenin ardından 3:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:4 mağlup oldu.

Londra sahnesindeki 24 yaşındaki Çek favorisi, 2018’deki en iyisine eşitken, yaşındaki Eubanks hayatının turnuvasını oynuyor çünkü ilk kez bir Grand Slam’de ikinci tura çıkmıyor. Çeyrek finalde Leheky Medvedev ile karşılaşacak.

Carlos Alcaraz, birkaç hafta önce Londra’daki Queens Club’da kazandığı zaferle ilk ATP çim etkinliğini kazandı. dünya bir numarasının Wimbledon’daki ilk çeyrek finallere çok yakın olduğunu, geçen yıl sekizinci turda Jannik Sinner tarafından o setlerde durdurulduğunu sözlerine ekledi.

Şimdi genç İspanyol, başka bir İtalyan rakibiyle karşılaşacak. Matteo Berrettini’nin startı, gıpta ile bakılan final yolunda karşılaştığı en büyük tehdit olmalı.

Pazartesi günkü Wimbledon tenis programı:

Merkez Mahkeme (14:30 EST):
Alcaraz (1-s.) – Berrettini (İt.)

Kurt. 1 (14:00):
Dimitrov (21-Bulg.) – Rune (6-Dn.)

Londra’da Wimbledon tenisi

süre, 44,7 milyon £ hibe

Mui:
Tekler – 4. tur:

Medvedv (3-Rusça) – Leheka (R) 6:4, 6:2, skr
Djokovic (2-Sırp) – Hurkacz (17-Polonya) 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 5:7, 6:4
Eubanks (ABD) – Tsitsipas (5-ec.) 3:6, 7:6 (7:4), 3:6, 6:4, 6:4

tyhra – 2. tur:
Pavlsek
Behar (R/Urug.) – Martin, Mies (8-Fr./Nm.) 7:6 (7:3), 6:1

kadınlar:
Tekler – 4. tur:

Keysov (25-ABD) – Andreyevov (Rusya) 3:6, 7:6 (7:4), 6:2
Rybakinov (3-Kaz.) – Haddadov Maiaov (13-Braz.) 4:1 ekran
Sabalenkov (2-Bl.) – Aleksandrovov (21-Rus.) 6:4, 6:0
Dbirov (6-Tun.) – Kvitov (9-R) 6-0, 6-3

tyhra – 2. tur:
Kolodziejov, Vondrouov (sağda)
– Kosukov, Ruseov (15-Ukraynaca/Romence) 1:6, 6:1, 6:4
Buzkov
Sorribesov (R/p.) – chan Chao-ching, chan Jng-an (12-Tayvan) 6:4, 6:4

3. tur:
Strcov
Sie u-wei (R/Tayvan) – Katov, Sutjiadiov (13-Jap./Hindistan) 7:5, 7:6 (7:4)

Junio:
tyhra – 1. tur:
Filip
Vulpitta (R/It.) – Jones, Razeghi (Aust./ABD) 7:6 (7:3), 6:7 (3:7), 11:9
Melero, Pacheco Mndez (3-p./Meksika) – KartopuKrinik (R/Slovenya.) 6:7 (5:7), 6:4, 11:9

Genç kızlar:
Tekler – 2. tur:
Bartkov (sağda)
– Oluwadareov (İngiliz) 6:2, 6:3
Prestonov (Avusturya) – Valentov (10-R) 4:6, 6:3, 6:3
Ishiiov (7-Japonya) – Samsonov (R) 6-3, 6-2