Maharashtra CM Eknath Shinde, BJP MLA Ameet Satam’ın BMC’ye Karşı Yolsuzluk İddiaları Hakkında Soruşturma Başlattı | Bombay haberleri

EnondeR

New member

MUMBAI: İddiaların ardından BJP MLA Ameet Satam BMC’deki yolsuzluk yoluyla elde edilen paranın Kalküta merkezli paravan şirketler aracılığıyla çekildiğini ve aklandığını söyleyen Başbakan Ekanth Shinde, BMC ile ilgili kara para aklama.
“BJP MLA Ameet Satam ayrıca son 25 yılda BMC’de 3 lakh crore yolsuzluğu hakkında bazı sorunları gündeme getirdi. Ayrıca kara para aklama ile uğraşan bir şirketten bahsetti. Bu nedenle, uygun kurumlar aracılığıyla zamana bağlı soruşturmalar yapacağız ve bir şeylerin ortaya çıkmasını sağlayacağız. CM Shinde geçen hafta Yasama Meclisi’nde yaptığı konuşmada kimseden intikam almak istemiyoruz, ancak bir şeyler ters giderse sorumlular cezalandırılmalıdır” dedi.
Satam, paranın BMC sözleşmelerinden çekildiğini ve ardından Kalküta’daki paravan şirketler aracılığıyla aklandığını iddia etmişti.
“Bu, ülkedeki en büyük dolandırıcılık, BMC’den Rs 3 lakh crore dolandırıcılığı. Evin tüm detaylarını verdim. Kolkata merkezli şirketler var. Bu Mumbai’deki ganimetin hikayesi. Buzdağının görünen kısmı olan 27 crore üzerinden 50 Rs kara para aklama yapıldı. Firmaların tüm isimlerini ve adreslerini veriyorum. Kara para transferi ve kara para aklama ile suçlandılar. Satam, Yasama Meclisi’nde “Bunların hepsi BMC’nin haksız elde edilmiş servetiydi” demişti.
Satam, “Bu belgeler ACB ve ED’ye gönderilmeli, ancak o zaman netleşecek” dedi.
Geçen hafta, Sayıştay ve Baş Denetçi’nin (CAG) Cumartesi günü sunulan BMC’ye ilişkin özel denetim raporu, uyanıklık ve satın alma standartlarını ihlal ederek ihaleler veya anlaşmalar olmaksızın crore değerinde sözleşmeler verdiği için ülkenin en zengin sivil kuruluşunu yüzüstü bıraktı. Sivil teşkilatın şeffaflıktan yoksun olduğunu, müteahhitlere ayrıcalık tanıdığını ve kararlarının mali kayıplara ve büyük maliyet artışlarına neden olduğunu söyledi.