Maharashtra: Savarkar’la arası bozulan Rahul Gandhi, Sanjay Raut’u bağları düzeltmeye çağırıyor | Bombay haberleri

EnondeR

New member
MUMBAI: Kongre Üyesi Rahul Gandhi’nin Veer hakkındaki yorumları konusundaki tartışmanın ortasında savarkarRahul, Shiv Sena’yı (UBT) Parlamento Üyesi olarak atadı Sanjay Raut Pazar akşamı, bu ayın başlarında kefaletle serbest bırakılmasının ardından sağlığı hakkında bilgi almak için.
Raut’un geçen hafta Rahul’ın Savarkar hakkındaki sözlerinin Maha Vikas Aghadi’de (MVA) bir bölünmeye yol açabileceğini belirttiği gibi, çağrı ve Raut’un buna yanıtı, her iki tarafça da bu konuda ortaya çıkan farklılıkları çözme girişimi olarak görüldü. gömmek.
Pazartesi günü Raut, Twitter’da yaptığı bir gönderide Rahul’ı jestinden ötürü övdü: “Siyasi sertlik zamanlarında, bu tür jestler nadir hale geliyor.”
Raut, BJP’de birçok arkadaşı olduğunu ancak hapse gireceği için “mutlu” olduklarını ve onu aramadıklarını veya ailesini desteklemediklerini söyledi. Raut, “onların (BJP)” “Babür dönemi siyaseti uyguladıklarını” iddia etti.
“Rahulji bana her zaman benim için endişelendiklerini ve benimle ilgilenmemi istediğini söyledi. Artık siyasette bir sertlik var. Bu zamanlarda arkadaşlar bile kaçıyor ama Rahulji dostluk ve sevgi ilişkisini 2010’da bile sürdürdü. böyle zamanlarda.siyasi farklılıklara rağmen.Sevgi ve şefkatle konuştu.Bu yüzden Bharat Jodo Yatra’ya bu kadar iyi yanıt alıyor.Tüm partilerde arkadaşlarım var ama bana içerideyken nasıl olduğumu sormadılar. hapishane.”
Raut tweet’inde, “Bazı konulardaki güçlü anlaşmazlıklara rağmen, siyasi meslektaşınız hakkında soru sormak insanlık belirtisidir! Bharat Jodo Yatra’nın yoğun programı sırasında Rahul Gandhiji sağlığımı sormak için dün aradı.”
“110 gün hapiste kalmış bir siyasi meslektaşının acısını hissettiği için empatisini takdir ediyorum … Rahulji yatrasında sevgi ve merhamete odaklanıyor ve bu yüzden büyük tepki alıyor.”
Raut, bir siyasi meslektaşının asılsız bir davayla suçlanıp 110 gün hapiste işkence görmesine üzülmenin insanca olduğunu söyledi. Sena Milletvekili, “Isıtıldı (politikadan). Bu yatrada görülebilir” dedi.
Raut geçen hafta Rahul Gandhi’nin Savarkar aleyhinde konuşmak için Maharashtra’ya gelmesine gerek olmadığını söylemişti. Kongre lideri, Bharat Jodo Yatra’nın Maharashtra ayağında, Savarkar’ın Mahatma Gandhi gibi fedakarlıklar yapmak yerine İngilizlere merhamet dileklerini yazdığını söylemişti.