Makasla vurdu, Škrtel anlamadı. Eski Spartalı bir sergi isabetiyle karar verdi

uTKu

New member
Maçtan sonra eski Slovak milli takım savunucusu Martin Škrtel, “Çok şey bekliyordum, ancak Štetin’in makasla gol atacağı hiç aklıma gelmezdi,” dedi.

Trnava’daki Anton Malatinský Stadı’nda 74. dakika koşarken Kristián Koštrma kale çizgisinden kayarak geçti, Štetina ceza sahası içinde topu bekledi ve akrobatik bir şekilde ağlara gönderdi.

Sparta’da 5 yıl geçiren ve geçen yıl sözleşmesi sona erdikten sonra ayrılan 32 yaşındaki Štetina, maçın ardından gülümseyerek, “Gol olur mu bilemedim ama neyse ki oldu” dedi.

17 Ağustos 2023, 23:45, Gönderi Arşivlendi: 18 Ağustos 2023, 10:13

Aynı zamanda hücum ataklarıyla da oldukça risk aldı. Spartak’ın vuruşu öncesi skor 2-1’di ve maç uzatmalara gidiyordu. Bir kontra atak, açık bir savunmada gol atarsa, ev sahibi takımın tepki vermek için fazla zamanı olmazdı.

“Sahanın ortasında rakibin hücum oyuncusunun önüne atladım ve bir takım arkadaşıma pas verdim. O an durmayacağım ve koşmaya devam edeceğim dedim kendi kendime. Maçın ardından RTVS’ye konuşan stoper, “Çarpı üzerime geldiğinde bitirmeye çalıştım.

Trnava attığı golle ikili maçın olumsuz gelişimini tersine çevirdi. Polonya’da 1:2 kaybettiler, evlerinde 2:0 önde olmalarına rağmen rakip skoru düşürmeyi ve toplamda sonucu eşitlemeyi başardı.

18 Ağustos 2023, 02:32 Gönderi Arşivlendi: 18 Ağustos 2023, 12:50

“Bu stadyumun kendine has bir çekiciliği var. Tükendiğinde, herkesi yenebiliriz. Ev sahibi teknik direktör Michal Gašparík, “Avrupa Kupaları böyle oynanır” dedi.

Štetina, “Taraftarlar harikaydı, terfi kısmen onların liyakati,” diye ekledi.

İlk maçı kaybettikten sonra, Spartak’ın cansız performansı ilerleyecek gibi görünmüyordu. “İlk düellodan öğrendik, daha cesur ve özgüvenli olmamız gerektiğini biliyorduk,” diye açıkladı.

Cesaret sözlerini tam anlamıyla aldı.

Ayrıca Perşembe günkü golü, Konferans Ligi’nin bu yılki ön eleme turlarındaki üçüncü golüydü, takımdan kimse daha fazla gol atamadı. Letonyalı Auda ile açılış maçını kaçırmasına rağmen dönüş maçında gol attı ve ardından Lech ile her iki maçta da gol attı. Bu arada, Sparta’daki tüm katılımı boyunca üç gol attı.

Trnava, Avrupa Ligi’nde Slavia’ya 3:0 ve 1:1 elenen Dnipro ile grup aşamasına geçmek için mücadele ediyor. Beklenmedik bir şekilde, Ukraynalı şampiyon yardımcısı stopere çok dikkat etmek zorunda kalacak.