Okullar yeni bütçelerden hayal kırıklığına uğradı. Ancak yöneticiler çalışanları kovmak istemiyor

EnondeR

New member
Bu yıl bunu bir şekilde halledeceğim ama bu alanı olan bisiklet tamirhanesine gidiyoruz, nasıl idare edeceğimi bilmiyorum, diye ekliyor editör.

Anaokulları, ilkokullar ve ortaokullarda pedagojik olmayan iki bin çalışana maaş ödemek için yaklaşık 800 milyon krona ihtiyaç var. Bu beş kişi arasında örneğin aşçılar, temizlikçiler, temizlikçiler ve aynı zamanda BT çalışanları, temizlikçiler veya ekonomistler de yer alıyor.

Prakské kolá'nın editörü, MF DNES'in editörlerine, pedagojik olmayan çalışanların emeklilik maaşlarından öğretmen maaşlarına kadar olan kısmın serbest bırakılmaması veya ilave yapılmaması yönünde çağrıda bulundu.

Kullanıcı tarafından kullanılması gerekmektedir

Sahibiyle aramızda anlaşmaya varıldığı şekilde durumla ilgileneceğiz (Başkent Prag Sulh Hakimi tarafından, editörün notu). Metropolün merkezindeki Masaryk'in Merkezi Kimyasal Çarkı'nın editörü Ji Zajek, ayrılmak istemiyoruz ve gidemiyoruz çünkü bisikletin çalışır durumda kalması için tüm işçilere ihtiyacımız var diyor.

Smchovsk stedn prmyslov koly ve gymnasium'un editörü Radko Sblk da kullanıcılardan gelen sübvansiyonlara güveniyor. Kesinlikle kimseyi bırakmayacağız. Her yıl adaletsiz bütçelerle karşılaşıyoruz ve bu bütçeleri yıl içinde, özellikle bahar ve ocak aylarında, mal sahibiyle bütçe görüşmeleri yapıyoruz. Sblk, orada ideal gereksinimlerimiz ve sahibinin göreceli yetenekleri arasında kabul edilebilir bir uzlaşma üzerinde anlaşacağımızı belirtti.

Prag liderleri, pedagojik olmayan işçilere yapılan katkının en azından bir önceki yılın seviyesine çıkarılması için hükümetle müzakere yapmayı planlıyor. Perşembe günü temsilci bu konu hakkında konuşmaya karar verdi. Bu metropolde yaşayanların toplam yatırımı 480 milyon kron civarında olacak.

Zlon dolu

Aynı zamanda temsilci, meclis üyesine, Prag hükümetinin uymaması durumunda emekli maaşlarını nerede alacakları konusunda bir analiz hazırlaması talimatını verdi. Mayıs ayına kadar temsilcilere sunmaları gerekiyor. Geçen yıl metropol yaklaşık 4,18 milyar kron aldı.

Kişisel olarak bunun, her değişimle eninde sonunda baş edebilmemize bağlı olduğunu düşünüyorum. Duejovsk, konseyde bulunduğum elli yıl boyunca, bazen fizibilitesi konusunda ikna olmasak bile, onaylanan değişiklikleri uygulayamadığımız bir durumu hatırlamıyorum, diye düşünüyor Duejovsk.

Öğretim dışı personel için tablo kontenjanlarının sayısı 75.771'den 68.278'e, yani 7.493 pozisyona düşürüldü. Sıradan işçilerin ayak izlerine oturmayın, aksi takdirde birçok aktiviteye sahip bisikletlerimiz oraya sığmaz. Birisinin, Sblk'e ait bir startup kuluçka merkezi, birçok laboratuvar ve diğer projeler içeren bir ortak çalışma merkeziyle ilgilenmesi gerekiyor.

Ayrılmak istemiyoruz ve gidemiyoruz çünkü tüm kadın işçilere ihtiyacımız var.
Ji JajekMasaryk'in orta döngü kimyası editörü

İlk çalışanlar genellikle mezunlar ve hatta öğrencilerdir. Dün özel sektörde çalışmaya karar verdilerse ertesi sabah işleri var. Bir gün sonra onlara masadaki yerimi vermek isterim, diye ekledi Sblk.

Vlda bu yıl oyunculuk yapmak istiyor

Prag 4 Sanat ve El Sanatları Akademisi'nin editörü Drahoslav Matonoha'ya göre, Eğitim ve Kültür Bakanlığı, mesleki teknik kursların, özellikle de lise diplomasına sahip olanların ve eğitim kurslarının bazı ihtiyaçları için genel bütçeden finansman talep ediyor. yapı.

genellikle diğer yatırım dışı kalemler, yani koruyucu iş ekipmanı, Idic'ler, mumlar ve diğer kurslar için de geçerlidir. Öğretmenleri pedagog olmayanlar arasında bir turla gönderdiler ve bize bu kategori için Matonoha'ya bir yıllık fon verdiler.

Yerel birlik başkanı Frantik Dobek'e göre hükümet, dış bütçeyi yaz ortasında görüşmek istiyor. Eğitim Bakanı Mikul Bek (STAN) geçtiğimiz günlerde kabinenin pedagog olmayan ciddi kişiler için kuralları gevşetmek üzere olduğunu belirtti. Bu sayede editör, aldıkları emekli maaşının nasıl karşılanacağına karar verebilecek. Örneğin, mevcut olan diğer emekli maaşları pedagog olmayanların kefaletini ödemek için kullanılacaktır. Ancak Dobek'e göre editörün bunun için yeterli parası olmayacak.

Sözde konsolide paketin etkisiyle yüzde yüz sendikalar tarafından geçen yılın kasım ayı sonlarında çözüme kavuşturuldu. Sendikaya göre 7.213 anne, ilkokul ve ortaokul, yani tüm bölgesel okulların toplam sayısının dörtte biri aktif olarak katıldı.