ONLINE: Turun şu ana kadarki en zor etabı. Peloton hızlandı, ayrılma şansı azalıyor

uTKu

New member
Baştan çıkarıcılar sahnelerin bulunduğu alanda çok zaman geçirdiler. Kızlar pek eğlenmedi ama tam tersi oldu. Tebae Fransa'da Alpler ve Pireneler kadar yok.

ONLINE: Tour de France 2024, 11. etap

Merkez Masif'teki dağ eteğini detaylı olarak takip ediyoruz.

Baş editör Christian Prudhomme, sürücülerin sürekli dikiş halinde olması gerektiğini söylüyor. Ve bu, özellikle çok küçük tepelerdeki frekansın daha da yüksek olacağı kısa elli kilometrede geçerlidir. Burada istekli baştan çıkarıcı kadın, akışa birkaç örgü sunuyor.

Tepeyi aşıp Le Vigean köyüne tırmanan baştan çıkarıcılar, bin metre sonra tırmanacakları ilk duvarla boğuşuyor. Col de Nronne zirvesinde ayrıca ortalama yüzde dokuzluk 10 kilometrelik kademeli bir bölüm var.

Ve benzer kısa ve keskin bir üslupla tepeleri takip edin. Yaklaşık bir buçuk kilometre daha ilerleyince yol Puy Mary Pas de Peyrol'e bağlanıyor ve şelalenin birinci kategorisine çıkıyor.

Tour de France bisiklet yarışının 11. etabının profili

Keskin bir inişin ardından Col de Pertus'ta ikinci bir bonus alınıyor, tekrar hızlı bir şekilde inmem gerekiyor ve Col de Font de Cère'nin son tırmanışında Le Lioran'daki kayak merkezine yaklaşıyorum.

211 kilometrelik etap Belçika'nın Vaux-les-Bains kasabasında başlıyor ve herkes için büyük bir mücadele. Bourg-Lastic'teki sprint koşusunun ardından köstebekleri parçalamak için sağlam bir şansı var.

Pelotonun arkasında, orta çağ kalesi Chteau de Val ile uzun pitoresk Bort-les-Orgues gölünün kıyısında yer alan Cte de Mouilloux ve Cte de Larodde geçişleri vardır.

Baştan çıkarıcılar, çok heyecanlanmayın, gibi isimler Tom Pidcock (Ineos), Mathieu van der Poel (Alpeçin), Romain Bardet (DSM), Wout van Aert (Visma) veya Michael Matthews (Jayco-Alula) ve Ben Healy (EF-Eğitim). Puntkat'ın forması daha sonra Nenavna tarafından korunuyor Jonas Abrahamsen (Uno-X).

Pazar günkü dokuz aşamalı köpek otoline böylece liderliğin önde olduğunu gösterdi Burası Pogaar BAE'den ve onun en yakın takipçisinden Remco Evenepoel (Hızlı Adım) saldırı için her fırsatı aktif olarak kullanır. Patlayıcı güçleri göz önüne alındığında, öncelikle profillerinin uyması gerekir.