Ortada penaltı! Staňka’nın psikoloji numarası işe yaramadı, Trubač itaat etti

uTKu

New member
“Jindra Staněk penaltıdan önce penaltıyı ortaya atmak için bana bağırmaya devam etti. Bence bu iyi, bu yüzden o kaynağı ortadan kaldırmak istiyor, kesinlikle bir yere sıçrayacak, bu yüzden ona ortada vereceğim,” diye açıkladı orta saha oyuncusu.

28. dakika sürerken Teplice, Pilsen kaptanı Hejda’nın forvet Fila’ya yaptığı faulün ardından onda oynadı.

Stanek sol eliyle direğe koştu ve uçuş sırasında Trubač’ın arkasından yere soğuk bir şekilde topu göndermesini ancak çaresizce izleyebildi. Kalecinin psikolojik oyunları olmasa bile cam kaptan muhtemelen aynı noktaya şut atardı. “Ústí ile antrenman yaptıktan sonra çocuklara ligde bir sonraki penaltının ortadan kalkacağını söyledim. Ben niyetlendim,” diye itiraf etti Trubač.

Şampiyonluk puanları söz konusu olduğunda daha önemli olan Ústí’ye karşı penaltı vuruşunu dönüştürmedi, yaptı. Staněk coşku içinde köşe bayrağına koşarken bir sarı kart daha gördü. “Beni atmak istedi, küfür olup olmadığını pek fark etmedim. Olsa bile anlıyor ve kabul ediyorum. Onun için yürümemesine ve benim için işe yaramasına sevindim,” diye gülümsedi Opočno yerlisi.

Maçtan bir gün önce Trubač, Stínadly’deki sözleşmesini 2026 yazına kadar uzattı, ardından on dördüncü lig golüyle buna karar verdi. Birkaç gün önce kutladığı yirmi altıncı yaş gününde kendine hediyeler verdi.

“Pilsen’in kalitesi harika, ancak hazırlığın başından itibaren maçlarda fiziksel olarak ve koşarken üstün olmak, rakibi kızdırmak istedik ve bunu kesinlikle başardık. Viktorka’yı gerçekten üzdük, onlardan daha fazlasını istedik” dedi lider.

Pilsen defans oyuncusu Jan Sıkora pişman oldu: “Teplice arkada disiplinli bir şekilde derin bir blokta oynadı ve bu bize uymadı. Ama biz deneyimli bir takımız, bunun üstesinden gelmeliydik.”

Teplice futbol orta saha oyuncusu Daniel Trubač (20), Pilsen’e karşı dönüştürülen penaltıdan memnun.

tavsiye vermediler. Teplice ruhunu sahada bıraktı, hücum oyuncuları bile 8.000 kişilik seyirci önünde savunma görevlerini tutarlı bir şekilde yerine getirdi.

“Bu konuda bize çok yardımcı oldular. Bir orta saha oyuncusu olarak bunu çok takdir ediyorum çünkü bu tüm takımın işini kolaylaştırıyor. Onlar sayesinde Pilsen zarardaydı,” dedi Trubač. “Tipolojik olarak farklı olduklarına sevindim. Fila topa yaslanabileceğiniz bir oyuncu, Gning hareket ettiren, hızlı bir oyuncu, birbirlerini mükemmel şekilde tamamlıyorlar. Ve defans oyuncularımız, Pilsen’den gelen iki uzun boylu adamı koruma konusunda harika bir iş çıkardı.”

Trubač’ın sinirlere hakim olduğu penaltı tıngırdatmasını da eklerseniz, cam üreticileri için lige harika bir girişle sonuçlandı.