Priske: Slavia savunmaya odaklanarak bize saygı gösterdi

EnondeR

New member
Liverpool'u tanıyor musun? Mnron'un Manchester City ve United maçlarını içeren programını nasıl planlıyorsunuz? Gazeteye adadan devam edildi.

Bir süre oyalandı.

Biliyoruz ama elbette Avrupa'nın en iyi takımlarından birine gideceğimizin de farkındayız. Programları ne olursa olsun, tk, au olacak. Bizim de kaderimiz aynı, Liverpool karşısında yabancı olacağız ancak yaz aylarında bu kadar güçlü takımlara karşı ihtiyaç duyulan ekstra şeyleri burada alacağız” dedi.

Ayrıca bu sefer Slavia karşısında liderlik başarılı olamadı. Ancak Sparan yine de rakibini iki puan farkla mağlup etti.

Bu sezon ligde ilk kez kendi sahasında mağlup oldun. Bunu nasıl algılıyorsunuz?
Yetişemediğimiz için hayal kırıklığına uğradım. Savaşmak genellikle taktiksel olarak çok zordu. Slvist uzanıp inisiyatifi bize bırakarak bizi biraz şaşırttı. Bu yüzden onları açmaya, kırmaya çalışmalısınız. Cenazede açığa çıkardığımız enerjiden yoksun olduğunu düşünüyorum. Ancak her ikisinin de mümkün olan ikinci en iyi sonuçla yetinmesi gerekiyor. Slavia kendince taktik yaklaşımıyla bize hak ettiği saygıyı gösterdi. Derbide hep tam vuruştan sonra atak yaptı, bu sefer savunmaya yoğunlaştı.

Angelo Preciado çılgın bir kurtarış sırasında kırmızı kart gördü. Durumu nasıl gördünüz??
Bu kadar sert, bu kadar büyük bir darbe olması umurumda değildi. Ama melek, kendi adamına kesin bir not verdi ve onu dışlaması için suç ortaklığı yaptı. Ve sudho kararına saygı duymalıyız. Sayın Pechanec'in çok iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum, derbiyi kontrol altına aldı. Onu övmeliyim.

Preciada muhtemelen bir süre daha olmayacak. Özellikle mevcut haliyle eksik olması büyük bir komplikasyon mu?
Bu böyledir. Kırmızı kart gördü ve disiplin nedenlerinden dolayı bir oyun hatası yaptığında, onun yerini başka bir başkasının alması ve suçunu ortadan kaldırması gerekiyor. Haklısın, Angelo seni uzun süre oynatıyor, bu anlamda onun yokluğu büyük hayal kırıklığı yaratıyor. Ama öte yandan bu oyun için bir fırsat.

Devre arasında Filip Panko'yu çektin, neden? Yerine gelen Asger Srensen'den ne kadar memnun kaldınız?
Bacağında hafif bir ağrı hissetti, biz de beklemeye karar verdik. Üstelik Asger'in ilk olması, daha fazla güce sahip olması onlar için uygundu. Ve hücumda ve savunmada karanlığa yardımcı oldu.

Zvrom Liverpool'u tercih etti Hem antrenör hem de oyuncu olarak onunla karşılaştınız, Azizlerinizin nasıl onurlandırılacağını tahmin edebiliyor musunuz?
Ona bahşiş ver. Bu büyük bir çifte bela, büyük bir meydan okuma. Karşısında efsanevi bir stadyuma sahip ikonik bir kulüp var. Ama finalde onlara karşı profesyonel bir futbolcu olacaklar. Biz de buna işimiz olarak yaklaşıyoruz. Favori olacak Liverpool'a saygısızlıkla, kazanmak ve bir sonraki tura geçmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Birisi Anfield stadyumunu görmek ve eğlenmek isterse bana bir bilet alır ve oraya turist olarak gider, böylece bir kariyer sahibi olur.