Sendika, Onur Listesi için yeni bir yer buldu. Ne kadara? Paladyum yedekte

uTKu

New member
“Nekazana’da hizmetlerle birlikte kira ayda yaklaşık iki yüz bin kron olabilir. 400 metrekarenin biraz altında olmalı ve başkan (Alois Hadamczik) yönetim kurulundaki olaylara aşina bir kaynak editörlere şöyle konuştu: “Şimdi daha ayrıntılı koşulları tartışması gerekiyor.”

Yeni tesisle ilgili bilgi daha sonra derneğin hokey liderliğinin bir üyesi olan Bedřich Ščerban tarafından iDNES.cz’e doğrulandı: “İki seçeneğimiz var. Nekázanka’daki tesisler doğrudan cadde üzerinde olma avantajına sahiptir. Vitrin olarak ve engelsiz erişime sahip. Ancak sözleşmeler henüz imzalanmadı. Paladyum da oyunda.’

Nekázanka, Prag 1’deki Jindřišská ve Na Příkopě caddeleri arasında, Prašná brány’den ve bu arada Palladia’dan çok uzakta değil.

Bedřich Ščerban derneğinin yönetim kurulu üyesi.

Sendika orada on yıllık bir kira sözleşmesi imzalayabilir.

Bu yıla kadar, hokey taraftarları Çek Hokeyi Onur Listesi’ni Harfa alışveriş merkezinde bulabiliyorlardı; sekiz yıl boyunca orada, en büyük yerli buz stadyumu olan O2 Arena’nın hemen yanında durdu ve pek çok taraftarın, Dünya Kupası sırasında kesinlikle onu ziyaret edeceği yerdi. 2024’te kupa.

Ancak Hadamczik sendikasının yeni başkanı baharda bunu iptal etti. “Bana enflasyon dahil 18,5 milyonluk bir maliyet miras kaldı. Bunu ödemeye devam edemeyiz” diye Mayıs ayının sonunda Twitter’da yazdı.

Ancak dernek, Amerika’da bile efsanevi kaleci Dominik Hašek’in alışveriş arabasında tarihi eserleri nasıl taşıdığını fark ettiğinde de büyük bir utanç kaynağı oldu. Ve onları bagajına nasıl yüklediğini.

Toronto’daki Hokey Onur Listesi, Hašek’e, eğer Çekler onun davasıyla ilgilenmiyorsa, onları hemen NHL’ye götüreceklerini bile teklif etti.

Ama bu başka bir hikaye, yeni binaya dönelim. “Her şeyin avantajları ve dezavantajları vardır. Harfa, O2 arenasının hemen yanındaydı, her iki yeni seçenek de Prag 1’in merkezinde, böylece diğer insanlara da ulaşabildik (sadece hokey hayranlarından daha fazlası)“, Ščerban inanıyor.

Çek Hokeyi Başkanı Alois Hadamczik

Haziran ayı sonlarında Hadamczik, CNN’den Prima News’e yeni Hall of Fame’in Palladium’da olacağını ve Mart 2024’te, iç saha şampiyonasından hemen önce açılacağını söyledi.

Ancak yeni tesisin favorisi açıkça değişti.

Eğer sendika gerçekten Nekázanka’da ayda yaklaşık 200.000 kron karşılığında bir kira pazarlığı yapabilseydi, yılda yaklaşık 2,4 milyon kron ödeyecekti.

“Spekülasyona girmek istemiyorum, herhangi bir sözleşme yok ve hiçbir şeye karar verilmiş değil. VV için içinde hareket edebileceği bir çerçeve oluşturmuş olması önemli. Ve o çerçevede hareket ediyor. Kızmayın, daha fazlasını söyleyemem” diye ekledi Ščerban.

Dernek dijital ortama aktardığı için hokey taraftarları Hall of Fame’i şimdilik yalnızca sanal olarak ziyaret edebiliyor.