Temsilcilerin gücü yoktu, Friis değişiklikleri açıkladı. Kuraklık? Gerçek bir gönül yarası

uTKu

New member
22 yaşındaki bek Suchomel ve deneyimli Haraslín, Spartalıların toparlanması gereken bir anda maça sadece ortasında sıçradılar. Fırsatları değerlendiremediler, pasları bozdular ve konuk ekip bir saat sonra skoru eşitledi.

Hep birlikte, ev sahibi takımın o ana kadar eksik olduğu bir hareket tasarladılar. Genellikle rekabetçi dakikaları bir avuç dolusu toplayan Suchomel, topu sağdan merkeze yönlendirdi ve sol ayağıyla topu çizgilerin arasına kaydırdı ve kaleci Bačkovski'yi yenen gezici Haraslín tarafından bulundu.

“Biri adına gerçekten mutluysam o da Suchomel'dir. Sadece asist yaptığı için değil, sürekli çıldırdığı için. O, Sparta için nefes alan gerçek bir gönül yarası. Tam da bu kulübün ihtiyaç duyduğu tutuma sahip oyuncu tipi” diye övgüde bulundu Friis.

Peki Haraslín'in rolü neydi? Oyunun sonlarına doğru oyuna dahil oldu.
Diğerleri gibi o da ertelemeden sonra biraz güç kaybetti, aynı zamanda hastaydı ve en başından itibaren oynamaya hazır değildi. Bu yüzden sonradan geldi ama yine de bize çok yardımcı oldu. Çarşamba günü alışılmadık bir şekilde başladı, bunun da nedenleri vardı ama iyi iş çıkardı. Benzer türdeki diğer maçlarda da bu şekilde kullanabiliriz. Daha sonra daha fazla değişiklik nedeniyle her zamanki pozisyonuna geçti. Şimdi tekrar forma girmesi için biraz zamana ihtiyacı var.

Spartalı Lukáš Harslín'in attığı golün ardından kutlama.

Onu ve diğer destekçileri, örneğin Birmančevič'i Laci'nin yanına oturtmak ne kadar zordu? Vitík ve Preciad ise tamamen ortalıkta yoktu.
Bench'i de fiziksel kondisyon açısından kurduk. Birmančević Sırbistan adına iki maç oynadı, Laci ise Arnavutluk adına önemli bir rol oynadı. Vitík ayrıca başlangıç kadrosunda zorlu bir milli takım programını da yönetti. Önümüzde hâlâ çok maç var, oyunculara sahip çıkmamız lazım. Üstelik bazıları öyle geldi, Preciado'nun durumu da bu. Aynen öyle, ligi milli takımla birleştirip oyuncuları yeterince meşgul edecek şekilde bir yapboz ortaya koyuyoruz. Bu oyuncuları yedekte tutmak zor olmadı, sadece takımda güce ihtiyacımız vardı.

Önceki iki lig yenilgisini de göz önünde bulundurursak, maç zihinsel olarak zor muydu?
Cevap daha genel; galibiyet serisine geri dönmemiz gerekiyordu ve ideal yol da bu. Elbette oyunun bazı kısımlarında ince ayar yapmamız gerekiyor ama en önemli şey kazanmak.

Liberec eşitliği sağladığında gergin miydin? Ayrıca Olomouc geçen sefer Letná'da skoru tersine çevirdi.
Her zaman rakibimi açacak bir çözüm bulmaya çalıştım çünkü çok organize ve kompakttı. Bunun yerine oyunculara küçük ayrıntılarla yardımcı olmaya çalışarak onlardan en iyi verimi almaya çalıştım. Sonuçta yedek oyuncular bize çok yardımcı oldu, oyunu bozdular, kaliteyi getirdiler. Şansımızı değiştirip sakin olmazsak her zaman aynı gidişat olacaktır. Maçları daha erken bitirebilmek için bitirmeye odaklanmalıyız.

Sparta ile Liberec arasındaki maç başlıyor.

Pozisyonların çoğunu kanat oyuncuları yarattı. Performanslarından memnun musunuz?
İyi iş çıkardılar, Wiesner neyden yapıldığını gösterdi. Her gün sıkı antrenman yapıyor ve şimdi bunun faydalarını görüyor. Onu ne zaman üsse çağırsam hazır oluyor ve elinden gelenin en iyisini yapıyor. Aynı Ryneš, ama onun en iyi maçı olup olmadığını bilmiyorum çünkü o da bizim için başka harika maçlar da oynadı. Suchomel'den zaten bahsetmiştim ama gerçekten çok mutluyum.

Devre arasında oyuncu değişikliği yapmak zorunda kalan Tuci nasıl?
Tam olarak söyleyemem, muhtemelen bir kas çekmiştir, önümüzdeki birkaç gün içinde daha net göreceğiz. Hemen değişmesi gerektiğini gösterdi, durumun daha da kötüleşmemesi için hemen yakalanması iyi oldu.

Peki defans oyuncusu Cobbaut ile durum nasıl görünüyor?
Elias'la hiçbir şeyi aceleye getirmemeye dikkat ediyoruz, kendisini yakın zamanda maçta mutlaka göreceğiz, hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdi eksiğini tamamlamaya çalışıyor, kendine güveni var ve onu her gün yüzünde bir gülümsemeyle görüyorum. O bir savaşçı ve Sparta'ya yardım etmeye ve bir fark yaratmaya hazır.