Tiz ve louen: Manchester City’den Gndogan’dan Barcelona’ya. Özgür

uTKu

New member
Yedi yıl boyunca Manchester City’de olmak benim için büyük bir iddiaydı. Manchester benim evimdi ve kendimi ailenin bir parçası gibi hissettim. Unutulmaz birçok anı yakalayabildiğim için şanslıydım. City’nin internet sitesine konuşan Gndoğan, “Geçen sezon dışında kaptan olmak kariyerimin en iyi deneyimiydi.

Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve FA Kupası’nda üç galibiyet – galibiyet şeklinde maksimuma ulaştıktan sonra Barselona’ya gitti. Geçen sezon takımın kaptanıydı ve 51 maçta 11 gol yedi asist yaptı. Polonya’da 2025 yılına kadar bir sezon daha opsiyonlu bir sözleşme imzaladı. Giriş maddesi 400 milyon Euro (9,5 milyar kron).

İngiltere’de Alman orta saha oyuncusu, teknik direktör Pep Guardiola’nın ilk transferlerinden biri olarak Borussia Dortmund’dan Manchester City’ye taşındığı 2016 yazından bu yana Türk takımıyla çalışıyor.

60 gol ve 40 asist kaydettiği toplam 346 maç oynadı. Yedi yılda beş lig şampiyonluğu kazanan bir takımın temel taşıydı. Ligin finalinden hemen önce, şampiyon iki golü ve City’nin İngiltere Şampiyonası’ndaki maçını belirledi.