Trpišovský: Sakatlıktan önceki gibi savaştı. Yeni çim mi? Sonunda dönebiliriz

uTKu

New member
Slavist forvet Tijani ceza sahasında Ostrava stoperlere göre daha iddialı çıktı. Ancak top için girdiği ilk mücadelede rakibinin dizine vurduğunu iddia eden Frydrych’i yere serdi.

Kayıtta bariz bir faul görünmüyordu.

Maçın atmosferi hakkında şunları söyledi:

“Çek Cumhuriyeti’nde bir lig maçının böyle bir zeminde oynanması inanılmaz. Her iki kamp da ünlü bir atmosfer yarattı. Burada uluslararası maçlardan alışık olduğumuz türden.”

“Genel olarak, VAR’ın son zamanlarda maçlara sadece pazarlık konusu olmayan konularda girmesinden memnunum. Karardan önceki davaların daha da kısa olmasını istiyorum” dedi.

İlk defa başlangıç dizilişinde Tijani’yi öne geçirdiniz. Ayrıca rakibini tanıdığı için mi?
Daha fazla sebep vardı, ancak belirli bir oyuncuya ne kadar güvendiğini bana kendisinin söylediği doğru. Ayrıca bir düello maçı bekliyorduk ve bir duran topla kendimize yardımcı olabileceğimize inandık. Muhamed antrenmanda iyi görünüyordu, zindeydi.

Ve tek golle karar verdi.
Zor bir maçtı. Takımı zorlu bir programla nasıl başa çıktıkları için övmeliyim, Dnipro ile iki kez karşılaştığımızda, Boleslav’da oynadık ve şimdi çok güçlü ve iyi organize olmuş bir Baník ile karşılaştık. Başlangıçta, özellikle atakları ayarlarken, alışılagelmiş kompozisyonda veya kurguda başlamadığımız ve moladan önce büyük şansları dönüştürmediğimiz açıktı. Ama aynı zamanda iyi savunma yaptık ve çok sayıda bireysel düello kazandık. Tijani’nin golünün ardından ikinci bir güven verici gol eklemediğimiz için üzgünüm.

Sakatlıktan sonra Ekim 2021’den bu yana ilk kez forma giyen Bořil’in performansını nasıl buldunuz?
O mükemmeldi. Yaralanmadan öncekine benzer bir seviyede. Takımı canlandırmasından, çocukların onu takip etmesinden, oyunu organize etmesinden gerçekten memnunum. Boleslav’da başlayacağını düşündük ama dört defans oyuncusuyla oynadığımız için onu Baník’te sakladık. Perşembe gününden itibaren başlayacağını biliyordu. Hazırlanmak için zamanı vardı.

Daha meşgul mü dedin?
Kendisine şans verdiğimiz yaz kampındaki performansını kesinlikle doğruladı ve en iyi oyunculardan biriydi. Hepimizin düşündüğünden daha fazla oynaması mümkün.

Stoper Oğba’nın babasının ani ölümü sonrası zor bir hafta geçirdi. Yine de atlayıp oynamak istedi.
Onun için çok karmaşık. Zor günleri taçlandıran performansı beni daha da mutlu etti. Odaklandı, takıma yardım etti ve takım da ona yardım etti.

Sezondaki beşinci galibiyetin ardından ligdeki tek %100 takım olmaya devam ediyorsun. Teşvik mi?
Genelde birbirimize bakıyoruz, on beş puanımız var ve bunun daha fazla bir anlamı var mı bilmiyorum. Çok gol yemediğimiz, güvenli oynadığımız ve rakibe şans tanımadığımız için mutluyum. Geçen sezona göre bunda bir değişiklik görüyorum, çok fazla savunma hatası yapmıyoruz, daha dengeliyiz, daha derli topluyuz.

Ve bir sonraki Avrupa eleme turuna hazır mısınız? Perşembe günü Ukraynalı Zorya Luhansk sizi bekliyor.
Henüz hazırlanmak için yeterli zamanım olmadı, tüm bilgiler asistanım Jarda Köstl tarafından işleniyor ve bu sezonki maçlarının sadece otuz dakikasını izledim. Ancak bizim için Dnipro’ya benzer olacak, tipoloji çok farklı değil.

Baník’e karşı ilk kez oynadığınız yeni saha da size yardımcı olacak mı? Şimdiye kadar onun hakkında tek kelime söylenmedi.
Bu iyi bir haber. Saha hakem gibidir, ondan bahsetmezseniz iyiydi. Sadece altı gündür döşenmesi inanılmaz. Cumartesi günü, on dakika boyunca test etme fırsatımız oldu, Tomáš Holeš birkaç sprint yapan test tekerleğine sahipti, çünkü arazi onun frenlerine dayanabiliyorsa, o zaman her şeyin dayanabileceğine inandık… Ayrıca şaka yaptık sonunda eşleşip dönüşebilecektik, ama cidden: eskisiyle karşılaştırıldığında çok büyük bir fark. Şimdiye kadar çim hala birkaç milimetre daha uzun, ama mükemmel görünüyor.