Tumakuru adamı Aadhaar kartını 2 yılda iki kez kaybetmişti| Haberler

araru

New member
TUMAKURU: Demiryolu departmanının bir çalışanı, Ankara’da yaşıyor. Tumakuru patlamayla ilgili olarak Pazar günü sorgulandı.
Aadhaar Haritası Premraj HutagiTumakuru ve Hubballi’de demiryolu bölümünde hat yöneticisi olarak çalışan 30 kişi patlamanın olduğu yerde bulundu. Hoetagi itibaren Hubballi Tumakuru’nun eteklerinde yaşıyor.
Cumartesi gecesi vardiyasında Mydala demiryolu kapısında hamal olarak çalışan Hutagi, 20:30 ile 20:45 saatleri arasında bilinmeyen bir numaradan cep telefonuna bir çağrı aldı. Arayan kişi kendisini ADGP (yasa ve düzen) Alok Kumar olarak tanıttığında Hutagi şok oldu. Alok, Hutagi’den Tumakuru SP Rahul Kumar Shahpurwad ile tanışmasını istedi.
“Durum hakkında endişelendim. Aadhaar kartımı son iki yıl içinde iki kez kaybetmiştim. İlk kez iki yıl önce rekabetçi bir sınav yazdıktan sonra Dharwad’dan Hubballi’ye gittiğimde kaybettim. İkinci kez Aadhaar kartımı kaybettim.” Haveri’deki ilkokul öğretmenliği sınavına girdikten sonra ve altı ay önce Hubballi’ye dönerken kaybettim,” dedi Hutagi.
Hutagi, kendisiyle birlikte demiryolu departmanına bir yardımcı müfettiş gönderen SP ile görüştü. Polis, yetkililerle onun hakkında bilgi aldı ve daha sonra çağrıldığında huzuruna çıkmasını istedi. BSc, BEd ve MEd sahibi olan Hutagi, Lisansüstü İlköğretim Öğretmenleri sınavını geçti ve Haveri’deki öğretmenlik görevi için seçildi. Ancak, iş için polis doğrulaması beklemede olduğu için olayların gidişatından endişe ediyor.
“Ailem, erkek kardeşimle birlikte Hubballi’de kiralık bir evde yaşıyor. Babam bir gübre deposunda muhasebeci olarak çalışıyor. Polis evimi ziyaret etti ve beni sordu. Komşuların bizim hakkımızda ne düşüneceği konusunda endişeleniyoruz ve ev sahibinin ailemden evden çıkmalarını istemesinden korkuyoruz” dedi. Bu arada DG Praven Sood tweet attı: “Premraj kimlik hırsızlığının kurbanı. Doğrulandı. Onun bu olayla hiçbir ilgisi yok.”