Yakalanan, güveni geri ödedi ve kötü şansı kırdı. Kupa gollerinin tadı çok güzel, diye gülümsedi

uTKu

New member
Maç öncesi basın toplantısında uzun vadeli şut sıkıntılarından bahsederken neyden bahsettiğini tam olarak biliyordu. Hafta sonu Teplice’de golü video hakemi tarafından reddedildi ve Sparta ile oynanan derbide karşı taraftan penaltı düdüğü çalındı.

“Ve biz saldırganlar her zaman baskı altındayız. Ama bundan sonra vurduğumuzda özgüvenimiz artacak” diye konuştu.

Sözlerini doğrulaması için dört dakika yeterliydi. Coşkuyla başladı ama gergin ilk dokunuşlar işine yaramadı. Ve sonra yerleştirilmesi gereken kutunun içine keskin bir top geldi.

“Conrad Wallem beni harika buldu, kaleciye değil kaleye vurmam gerekiyordu, şans eseri bunu başardım,” diye nefes aldı.

Aynı zamanda, yalnızca kükreyen tribünlerin hızlandırdığı başka bir enerji akışı aldı. Son birkaç gündür yapılan eleştirileri susturmak istercesine parmağını ağzına götürerek kutlama yaptı.

“Mojmír harika oynadı. Son zamanlarda şanssızdı, Teplice’de attığı golle tanınmadı, Sparta ile bir tür hücum maçıydı… Yani başlangıçta gol atması elbette ona yardımcı oldu. Erken bir gol, ikinci dalgadaki oyuncuların da desteklediği iyi bir performans sergilemesini sağladı. Forvetler takımın desteğine çok bağlı, harikaydı ve Mojma bundan faydalandı”, diye değerlendirdi teknik direktör Jindřich Trpišovský.

İkinci yarıda daha da büyüdü. Dördüncü golde önce, topu ustalıkla vücuduyla kapladı ve hücuma geçen David Douděr’a itti ve beşincisinde, sağ kanattaki takım arkadaşına birinciden sert bir darbe indirdi ve kaleci daha sonra doğrudan pas verdi. onun takım arkadaşı.

Slavista Mojmír Chytil, Avrupa Ligi’nde Şerif Tiraspol’un kalesine attığı golü kutluyor.

Daha sonra Tomáš Holeš’in bloke girişiminin ardından küçük alanda yolunu bulduğunda kendisi de bir gol daha ekledi.

“Dürüst olmak gerekirse bu kadar net olmasını beklemiyordum. Ancak maça aktif olarak girerek işimizi kolaylaştırdık.”

Büyük bir tantanayla kendini yeniden tanıttı. Çek milli takımının üssünde Faroe Adaları karşısında ilk maçına çıktığı zamanı hatırlıyor musunuz? Yirmi üç dakika içinde üst üste bir hat-trick yaptı ve bu sefer kendini yalnızca iki vuruşla sınırladı, bu da ilk kupası oldu.

“Ve tadı çok güzel,” diye fışkırdı. “Bunu yaptığıma gerçekten sevindim. Rakip daha sonra startı tamamen kaybetti.’

Avrupa Ligi’nde Śeriff Tiraspol’a karşı oynanan maçta Slavların gol kutlaması. Okçu Zafeiris (sağda).

Chytil, Olomouc adına oynadığı son maçta iki gol atmıştı ve Nisan ayında Bohemians’la 2:2 berabere kalmıştı. O zamandan beri altı kez geldi, her seferinde yalnızca bir kez.

Şimdiye kadar. Peki hat-trick yapmayı mı düşünüyordu?

“Tabii ki evet. Ne yazık ki sonlara doğru tek bir şansı bile değerlendiremedim. Douděr’ın kalesinden önceki şut bile dönüşebilirdi” diye hatırladı.

Uzun bir süre daha çok Slavist bir şakacıydı, ikinci yarıda oyuna girdi ve özellikle de Olomouc’tan yaz transferinin ardından göreve başladığı dönemde basit bir denklem uygulandı: Chytil yedek kulübesinden atlıyor = gol atıyor amaç.

Ancak diğer maçların gelmesiyle bu durum hızla sona erdi. Slavia genellikle tek golle kazanırken şanssız beraberlikler de yaşandı. A Yakalandı hayır ve puan yok.

Daha sonra teknik direktör Trpišovský, maçtan bir gün önce yirmi dört yaşındaki forvetin bir şans yakalayacağını açıkladığında şaşırdı. “Ben de bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum” dedi.

Maçtan sonra gülümseyerek “Yani başardım gibi görünüyor” dedi. Ayrıca Slavia, beş maçın ardından ikiden fazla gol attı.

“Umarım bu kötü şansın üstesinden gelmişizdir, ancak şimdi Liberec’te zorlu bir maçımız var ve bunu teyit etmemiz gerekiyor.” dedi. “Hücumda çok fazla rekabet var, hepimiz yüzde yüz çalışıyoruz, sonuçta hangimizin oynayacağı antrenöre bağlı.”

Tüm alçakgönüllülüğüne rağmen, nihayet temel konularda kendini koruma konusunda büyük bir ustadır.