Adaleti elde etmek üzereymişim gibi hissediyorum: Shraddha Walker’ın babası Delhi polisi ipucu aldıktan sonra | Delhi Haberleri

Forya

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Kızının öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren, Shraddha YürüteçBabası Perşembe günü, onunla bir ilişki kurmasını yasakladığını söyledi. Aaftab Poonawalla (şimdi davada sanık), ama onu dinlemedi.
Merhumun babası Vikas Madan Walker, Shraddha’nın Aaftab’ı doğru bir adam olarak gördüğünü, bu nedenle onunla bir ilişkisi olmaması tavsiyesini dinlemediğini söyledi.
Delhi Mehrauli cinayet davası canlı güncellemeleri
Merhumun babası, Delhi polisinin soruşturmayı derinleştirmesinin ardından adaleti tecelli edeceğinden emin olduğunu söyledi.

1/10

Shraddha Walker cinayetinin tüyler ürperten detayları

Alt yazıları göster

Aaftab Poonawala (28), 18 Mayıs’ta Delhi’deki apartman dairesinde birlikte yaşadığı ortağı Shraddha Walker’ı öldürdü ve 11 Kasım’da tutuklandı.

Aaftab cesedi 35 parçaya ayırdı ve bunları saklamak için 300 litrelik bir buzdolabı aldı.

Aaftab, her gece saat 2’den sonra Shraddha’nın vücut parçalarını Mehrauli’deki ormanlık alanlara attı.

Aaftab, ‘Dexter’ adlı TV programından esinlenmiştir.

Shraddha’nın ailesi, çiftin Delhi’ye gelmesinin ardından ilişkiye katılmadı.

Aaftab, Shraddha’nın öldürülmesinden sonra flört uygulamalarında aktifti.

Shraddha’nın babası, Aaftab için ölüm cezasını talep etti.

Polis, Shraddha’nın vücut parçalarını bulmak için Aaftab’ı Mehrauli ormanına götürdü.

Shraddha’nın telefonu, kafatası ve cinayet silahı hâlâ kayıp.

“Delhi polisi, Aaftab’ın bazen yalan söylediğini bazen de doğruyu söylediğini fark etti. Bu yüzden narkotik testi için başvurdular. Adalet yerini bulacakmış gibi hissediyorum. Asılmalı” dedi.
Aaftab’ın soruşturma boyunca yalan söylediğini hissettiğini söylerken, zanlının suçunu neden hemen itiraf ettiğini de sorguladı.
“Aaftab’ın başından beri yalan söylediğini en başından beri hissettim. Bunu önce Bombay polisine sonra Delhi polisine söyledim. Hemen itiraf etti, bundan bile şüphelendim. Yalanlarıyla bizi karıştırdı. Mumbai polisine defalarca söyledim, ama neden doğruyu söylediğine inandıklarını bilmiyorum. Mumbai polisi ona göre çalıştı. Fazla tartışamadım. Bu onların sistemi” dedi.
Baba, Aaftab’ın 18 Mayıs cinayetini takip eden altı ay boyunca tüm delilleri silmiş olacağından şüpheliydi.
“Bütün delilleri 5-6 ayda silen kötü bir ruhu var. Bu yüzden polis gerçeği ortaya çıkarmakta sorun yaşayacak. Aaftab’ın ilk başta böyle bir şey yapabileceğini düşünmemiştim. Ancak yine de elimdeydi. Yasak Shraddha’nın onunla hiçbir ilişkisi yoktu ama beni dinlemedi. Aaftab’ı eşit görüyordu” dedi.
Baba, “Asılıncaya kadar dinlenmeyeceğim” diye ekledi.
Bu arada, Delhi Polisi soruşturmada yeni bir ipucu buldu. Shraddha Walker’ın cinayet davasıKaynaklara göre, Delhi’de 20.000 litre suyun hükümet tarafından ücretsiz olarak sağlandığı göz önüne alındığında, sanık Aaftab Poonawalla’nın dairesinde asılı bir su faturası buldukları.
Delhi Polisi sanığı bugün Saket mahkemesine çıkaracak ve tutukluluğunun devamını talep edecek.
Kaynaklara göre polis, Aaftab’ın komşularından onun 300 Rupilik ödenmemiş bir su faturası olduğu bilgisini aldı.
Delhi hükümeti 20.000 litre suyu bedava verdiği için polisin bu açıyı soruşturması muhtemel. Aaftab’ın üst katında oturan iki komşunun polise, 300 Rs ödenmemiş borcu olan Aaftab’ınki dışında tüm katların su faturasının sıfır olduğunu bildirmesi şüphe uyandırdı.
Kaynaklar, “Cinayetten sonra Aftab kan lekelerini çıkarmak için çok su kullandı, bu da yüksek bir su faturasına ve bekleyen faturaya yol açtı. Komşular polise Aftab’ın binanın su deposunu düzenli olarak kontrol etmeye başladığını söyledi” dedi.
Polis ayrıca yapılan kira sözleşmesinde Aaftab’ın Shraddha’nın adını ve son olarak da kendi adını koyduğu bilgisini aldı.
Kaynaklar, “Dairenin sahibi onların evli bir çift olmadıklarını biliyordu. Daireyi bir emlakçı aracılığıyla aldılar. Aaftab her ayın 8 ila 10’u arasında sahibinin hesabına 9.000 Rs yatırdı” dedi.
Su faturasının da çalışmada önemli bir rol oynaması muhtemeldir. Kaynaklara göre, mahkeme bugün polise daha fazla gözaltı izni verirse, muhtemelen bu açıyı da araştıracak.
Polis soruşturması, çiftin 18 Mayıs’ta Aftab’ın Shraddha’yı öldürdüğü bir tartışma yaşadığını ortaya çıkardı.
Delhi polis kaynakları, 18 Mayıs kan davasının Aaftab ve Shraddha’nın üç yıl boyunca ilk kez kavga etmediğini söyledi.
“18 Mayıs’ta ikisi arasında Mumbai’den ev eşyalarının getirilmesi konusunda bir tartışma çıktı. Evin masraflarını falan kimin karşılayacağı konusunda tartıştılar. Aaftab buna çok kızdı. Tartışma, 18 Mayıs günü akşam saat 20.00 sıralarında Aaftab Shraddha’yı boğduğunda başladı. Bir gece cesedini odada tuttu ve ertesi gün bıçak ve buzdolabı almaya gitti” dedi.
Aaftab, Delhi Polisinin Shraddha’nın babası Vikas Walker tarafından yapılan bir kayıp şikayetiyle ilgili soruşturma başlatmasının ardından 12 Kasım’da tutuklandı.
Aaftab, soruşturmanın ilk günlerinde Delhi ve Mumbai polisini yanıltmaya çalışmıştı.
Aaftab, fiziksel kanıtları kaldırarak Shraddha’nın cinayetini örtbas etmeye çalışmıştı, ancak polisin konunun gerçeğini ortaya çıkarmak için izini sürdüğü dijital kanıtları geride bırakmıştı.
Delhi Polisi soruşturmayı başlattığında, Aaftab polise Shraddha’nın 22 Mayıs’ta (Shraddha 18 Mayıs’ta öldürüldü) bir kavgadan sonra evden ayrıldığını söylemişti. Yanında sadece telefonunun olduğunu ve eşyalarını dairesinde bıraktığını söyledi. Polis kaynakları, onun ulaşılamaz olduğunu ve o zamandan beri onunla iletişim kurmadığını iddia etti.
Ancak polis, çiftin telefon görüşmelerini kontrol edip yerlerini araştırınca gerçek ortaya çıktı.
Polisin aldığı en büyük bilgi, 26 Mayıs’ta Shraddha’nın internet bankacılığı hesap uygulamasından Aaftab’ın hesabına yapılan 54.000 Rs’lik bir işlemi gösteren çiftin hesabının banka ekstresiydi. Kaynaklar, 22 Mayıs ve onunla temasa geçmediğini söyledi.
26 Mayıs’ta gerçekleşen banka havalesinin mahallinin de Mehrauli Polis Karakolu bölgesi olduğu öğrenildi.
Ayrıca 31 Mayıs’ta erkek arkadaşıyla Shraddha’nın Instagram hesabından bir sohbet gerçekleşti. Polis, Shraddha’nın telefonunun yerini keşfettiğinde, telefonun Delhi’deki Mehrauli polis karakolunda olduğu bulundu.
Aaftab, polisin Shraddha’nın telefonu yanındaysa, neden onun evine kadar izlendiği sorusuna cevap veremedi. İşte bu noktada Aftab gerçeği ortaya çıkardı.
Maharashtra polis kaynakları, Shraddha’nın ailesinin telefonu kapalı olduğu için onunla iletişim kuramayınca Manikpur polis karakoluna kayıp şikayetinde bulunduklarını söyledi. Aaftab, şikayet üzerine sorgulanmak üzere Manikpur Polis Karakoluna çağrıldı.
Bu arada, Salı günü Shraddha’nın babası, olayın arkasında bir “aşk cihadı” olduğundan şüphelenirken, sanık için ölüm cezası talep etti.
Shraddha’nın babası Vikas Walker, “Sanırım cihadı seviyor. Aaftab’ın ölüm cezasına çarptırılmasını talep ediyoruz. Soruşturma doğru yönde ilerlediği için Delhi Polisine güveniyorum. Shraddha amcasına yakındı ve yapmadı” dedi. Benimle fazla konuşma. Aaftab ile hiçbir temasım olmadı. Davadaki ilk şikayetimi Vasai’ye (Mumbai) yaptım.”
“Shraddha ile en son 2021’de konuşmuştum. Bana yaşadığı partneri hakkında daha fazla bilgi vermesini isteyecektim. Ama fazla bir şey söylemedi. Delhi’ye taşındığını bilmiyordum. Arkadaşı bana söyledi Shraddha’nın babası, “Delhi’deydi. Ben onun Bengaluru’da olduğunu sanıyordum. Aaftab’ın tüm kanıtları kaldırmak için çok zamanı vardı” dedi.