Bir hırsız Žehr'deki Jan Nepomuck heykelini çaldı ve geride sadece kaidesini bıraktı

EnondeR

New member
Bohemya Cenneti'ndeki Žehrov köyündeki Jan Nepomuck'un çalınmadan önceki heykeli
| Fotoğraf: Pavel Rulc 

Žehrov ve Skokova'nın Facebook profilinde yer alan paylaşımda, faillerin Ford Tranzit olması muhtemel büyük beyaz bir minibüs kullandıkları, yaklaşık bir hafta önce de yakındaki bir köyde benzer bir hırsızlık girişiminde bulundukları belirtildi. iDNES.cz portalı tarafından sorulduğunda polis bu vakalar arasındaki bağlantıyı ne doğruladı ne de yalanladı.

“Ben de bu hırsızlıkların bittiğini sanıyordum. Ne yazık ki yanılmışım… Ne olduğunu bilmeyenler için Jan Nepomuk bizden çalındı, birkaç yıl önce restore edildi. 24-25 Şubat tarihleri arasında çalındı, şüpheli bir şey gören olursa lütfen bana haber versin” denildi.

Skokovy'nin bitişiğindeki ve Turnovo yakınında bulunan Žehrov köyünde, 19. yüzyılın ilk yarısından beri Jan Nepomucký'nin çok renkli bir heykeli bulunmaktadır. Köyün sonunda prizmatik bir stylobatın üzerinde yer alıyordu.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap'e katkıda bulunanlar tarafından sağlanmıştır. SHOCart, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. Daha fazla www.shocart.cz

Aziz John'un heykellerinde alışılageldiği üzere, suyun, bu durumda Přední Žehrovka nehrinin yakınında bulunuyordu.