Delhi hükümeti evsizler için kış eylem planını başlattı | Delhi Haberleri

Forya

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: Delhi hükümeti, ulusal başkentteki tüm barınaklarda yiyecek ve barınma olanakları sağlayan bir kış evsizler eylem planı başlattı.
7 gün 24 saat merkezi bir kontrol odası kuruldu ve ayrıca Delhi Kentsel Barınak İyileştirme Kurulu (DUSIB) tarafından birden fazla yardım hattı numarası (14461, 011-23378789 ve 011-23370560) verildi.
Başbakan yardımcısı Salı günü farklı dairelerden üst düzey yetkililerle planı inceledikten sonra Manik Sisodia Kış mevsiminin en yoğun olduğu dönemde kimsenin soğukta dışarıda kalmaması için hükümet, 17.000’den fazla kişinin barınabileceği 195 sığınma evinde evsizler için yiyecek ve barınma tesisleri kurdu.”
Evsizlerin kurtarılmasına yardım etmek isteyenler, DUSİB’in yardım hattı numaralarını arayabilir veya ‘Rain Basera’ uygulamasına erişebilir.
Evsizleri gözetlemek ve kurtarmak için her biri bir araçla donatılmış on beş kurtarma ekibi de oluşturuldu.
“Son haftalarda bugüne kadar bin 500’den fazla evsiz DUSİB ekipleri tarafından kurtarıldı. DUSİB kontrol odasından veya başka kaynaklardan bilgi alan kurtarma ekipleri, evsizleri tespit edilen lokasyondan alarak evsizleri belirlenen lokasyona götürüyor. En yakın sığınak,” dedi bir DUSİB yetkilisi.
Delhi’nin evsizler için mevcut 195 gece barınağı, aileler için 19, kadınlar için 17, uyuşturucu bağımlıları için dördü ve üç kurtarma sığınağı içeriyor. Bu barınaklardaki insanların devletten aldığı olanaklar arasında yemek, barınak, kilitli dolap, günde üç öğün yemek, ücretsiz ilaç ve ambulans yer alıyor.
Sığınma evlerinde kalan kişiler de her Mohalla Klinik’in ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.