Hiç gergin hissetmiyorum, dedi harika Dostal. Rakibiyle korkunç bir buzla uğraştı

uTKu

New member
Tek kelimeyle muhteşemdi, 20 yaşındaki kalecinin performansını Ondej Kae'nin tek tonuyla yakaladı. Yani geri kalanlar mantıksal olarak kalede ancak bir süre güvende olabilirler.

Harika bir dalış olmasına çok sevindim. Çocuklar adına sevindim, çünkü harika bir performans sergilediler, ardından meslektaşlarıma nazik sözlerle cevap verdi, yani Dostl.

Bu kurtarışın şu ana kadar kariyerinizdeki en iyi kurtarış olduğunu düşünüyor musunuz?
Köride bunlardan çok var ama kesinlikle avcının unutamayacağı bir şey.

teşekkür ederim, Anaheim'a alışkınsınız ve endişelenmeyin. Ama NHL'de play-off'ları yakalayamadın. Senin için hiçbir şey değişmedi mi?
Her neyse, bunu hafife aldım. Bunu her zaman bir tarafa ya da diğer tarafa yaslanmak zorunda olduğum şeklinde algılıyorum ve hiç de gergin hissetmiyorum. Düellonun tadını çıkarmaya çalışıyorum çünkü bu taraftarların önünde oynamak zorunda değilim. Stres yapmıyorum.

esk golü Luk Dostl iş başında. (23 Mayıs 2024)

En çok taraftar seni takip ediyordu.
Başından beri fantastik bir gruptular, diğer takımlar için bile bu atmosferin özel ve benzersiz bir yanı var. Hatta başka hiçbir yerde çalışmıyor.

Böyle bir mücadelenin hazırlığı yok muydu?
Avcı bir şeye her mevsim alışkındır, bu yüzden onu vurmak ve mümkün olduğu kadar taklit etmek ister. Anaheim'lı adamdan elimde hiçbir şey yok. İşten sonra tekrar biraz spor yapacağım.

Bu duruma karışmadınız mı?
Hayır, avcının buna hazırlıklı olması gerekir. Zordu ama fiziksel olarak bunun üstesinden gelebilirim.

Cole Caufield köşeden pakı görünce donmadın ve sol tarafa yakın bir yere düşürdün.
Nasıl dizdiğini gördüm. İlk başta geçmesi gerekiyordu ama disk buzun üzerine atlayıp kenarda durdu, tam önümde betona çarptı. Bu tabii ki bana kaldı. Bu bana köşeden deneyebileceklerine dair bir uyarıydı. Gerçekten başardılar, ama ben bozdum, bu Kanaan tarzı ve Americana'nın küçük bir vuruşu. Kalecinin direğe vurarak kaleye göndermeye çalıştığını gördü. Ama tabii ki bir test yaptırdım.

Ne kadar içtiğini biliyor musun?
Oldukça fazla, belki iki buçuk litre döküntü. Ama bu beni durduramaz.

Saçlarınızda herhangi bir sorun mu var? Ostrava'da bile hastaneye gitmek zorunda kaldılar.
İyi beslenmeye ve seanslar arasında kalori eklemeye çalışıyorum. Bu da işin bir parçası ama Beclav'daki Hlinkov Anıtı'na gittim, orada sıcaklık yaklaşık yirmi dokuz ya da on dereceydi. Ben buna alışığım. Bunu okudum ama Ostrava'da kaç tane olduğunu tahmin etmek benim için zor. Kaç kilo kaybedeceğimi bilmiyorum ama her zaman ekleyebileceğimi biliyorum. Kendi başımın çaresine bakıyorum.

Hatta bir ara orada Anaheim'dan takım arkadaşınız ve artık rakibiniz olan Trevor Zegras'la yemek bile yemiştiniz.
Evet, sanatı durdurdu, ona buzun faydasız olduğu yönünde bir şey söyledim ve o da, bunun yoldan çekildiğini söyledi. Daha sonra iyi olduğumu söyleyip bana kocaman sarıldı. Biz arkadaşız, birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Bunlar provokasyon günleri değildi.

Peki buz orada mıydı?
Orası sıcaktı ama bunun için bahane uydurmamaya karar verdim. Her iki takım için de durum aynıydı ve temel gruplarla karşılaştırıldığında pek de farklıymış gibi gelmedi bana.

Prv Zegrasv pasın faulünü belirledi. Ceza sırasını terk ettiğinde ona üzülmedik mi?
Ben bunu bu şekilde söylemezdim. Anaheim'da birlikte oynasak ve arkadaş olsak bile, burada ampiont'ta takım arkadaşıyız ve buzda bir kardeşinizi tanımıyorsunuz. Faul yapmasına sevindim ve onun sayesinde ona bir gl verdiler.

et hokey oyuncusu kendi ülkesindeki dünya şampiyonasında madalya için oynayacak. Amerika Birleşik Devletleri'ne üç gol de dahil olmak üzere birkaç çeyrek final golüyle borcunu ödediler, Pavel Zacha'nın golüyle 1:0 galibiyet garantilendi. Resimde David Pastrk ve Luk Dostl. (23 Mayıs 2024)

Radek Gudas'a ne demeli, gol atmamızda bize çok yardımcı oldu. Esas olarak Brady Tkachuk'tan.
Bu adamların aralarında uzun vadeli, nefret içermeyen bir ilişkisi var ama lütfen birbirinize saygı gösterin. Seni NHL'den uzun zamandır tanıyorum ve karar vermelerine izin vermelerine sevindim. Taraftarlar için çekici ve hokeye ait. İkisi de aynı fikirde ve onu alıp kurtarmanın ardından el sıkışıyorlar. Duygular buzda kalıyor. Ama Gudy'yi çok fazla dövmene gerek yok.

Cumartesi günü Çek Cumhuriyeti ile oynanacak yarı final maçı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Onları ele alalım, ancak yalnızca kendimize ve onlara karşı neyin işe yarayabileceğine odaklanacağız. Görelim.