İptal edilen, yön değiştiren trenler nedeniyle yolcular acı çekiyor | Bengaluru Haberleri

araru

New member
BENGALURU: Güney’den sonra binlerce yolcu zorlukla karşılaştı Batı Demiryolu (SWR) Cuma günü iptal edildi ve birkaç tren prömiyer sırasında yönlendirildi Narendra Modicziyareti KSR Bengaluru Şehri tren istasyonu.
Birçok yolcu, başta KSR Bengaluru Şehri olmak üzere çeşitli tren istasyonlarında hazırlıksız yakalandı. SWR kayıtları, bir trenin tamamen iptal edildiğini, 11’inin kısmen iptal edildiğini, birinin yönünün değiştirildiğini, beşinin yeniden planlandığını ve dördünün düzenlendiğini gösteriyor.
“Başbakan’ın 7. ve 8. peronlarda gerçekleştirilen etkinliği için tren tarifelerinde bu değişiklikleri yaptık. Bu trenlere izin vermiş olsaydık, Başbakanın güvenliğini, kalabalık yönetimini ve trenlerin sorunsuz çalışmasını tehlikeye atardı.” dedi bir SWR yetkilisi. .
Haveri’ye seyahat etmek için 17326 Mysuru-Belagavi Vishwamanava Ekspresi’nden bilet alan Suman Nellikoppa şunları söyledi: 13:00 saat. Demiryolu yardım hattını (139) aradım ama herhangi bir yönlendirmeden haberdar değillerdi. Bu yüzden metroya bindim ve ulaştım Yeshwantpur tren istasyonu ama tren yok. Özel otobüsler bile mevcut değildi. Çantaları çektikten sonra KR Puram’daki evime döndüm. Cuma gecesi için özel bir otobüs rezervasyonu yapmam gerekiyordu.”
AkhandaBharata (@tarakeshnv) tweet attı: “16315 numaralı tren herhangi bir bildirimde bulunmaksızın 1,5 saat rötar yaptı… Ve bu nedenle Mysore bağlantılı birçok tren yolculara haber verilmeden yeniden planlandı ve ertelendi. gerçekten içinde misin?? Rezervasyon parasını nasıl iade etmeyi planlıyorsunuz?”
“Birçok Mysore bağlantılı tren, sadece Vande Bharat Express’in açılışının nedeni olarak yeniden planlandı ve ertelendi. Sevgili @narendramodi Pls, SWR’ye programları verimli bir şekilde yönetmesi veya trenleri sanal olarak başlatması talimatını verir. Taşıtlar için mutlak rahatsızlık,” diye yazdı Twitter kullanıcısı.
Aparna S, başka bir netizen tweet attı: “Bengaluru-Kochuveli Ekspresi dört saat ertelendi… ve etkinlikler için havaalanına giden KSRTC otobüsleri ile havaalanı yolu tamamen trafiğe kapatıldı. Saat 13:30’da uçağa yetişmemiz gerekiyor ve hala trafikte sıkışıp kaldık… Bangalore’de bile değildik. Önceki gün bir trene yetişmek zorunda kaldık. Önceki gece ulaşmamız için hiçbir yol yoktu. Bir tren 4 saatten fazla gecikiyor ve kimsenin umurunda değil… Tazminatı kim sağlayacak?” Daha sonra uçağı son dakikada yakaladığını söyledi.
Lakshman Karkali Twitter’da yazdı: “Bangalore’den kalkan birçok tren Vande Bharat Express’in bayrağı nedeniyle rotasını değiştirdi veya iptal edildi… IRCTC bunu son dakikada yaptı ve halka çok fazla rahatsızlık verdi..?”