Mangaluru çiftlik evi bir mini müzedir | Mangaluru Haberleri

araru

New member

MANGALURU: Bir büyükbabanın C-kilidi ve çok çeşitli eski mutfak eşyalarından 1978 Lambretta scooter’a kadar, bu çiftlik evi bir antika hazinesidir.
Yaklaşık 30 km uzaklıktaki Vittal Padnur’daki Bantwal köyünden evini bir bara dönüştüren Shashi Bhat Padar ile tanışın. mini müze. Almanya’da yapılan 5 fitlik Büyükannenin Saati ve Japonya’da yapılan 6 fitlik Büyükbabanın Saati dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde yapılmış 120 saate sahiptir.
STOI’ye şunları söyledi: “Yaklaşık 15 yıl önce, bir akrabanın evini ziyaret ettikten sonra antika korumaya olan ilgi arttı. Beş eski saatleri olduğunu gördüm ve bu eski saatleri de toplamaya başlayabileceğimi hissettim.”
“İlk saatimi 2007’de Bengaluru’daki Shivajinagar’dan aldım. Tüm saatler çalışır durumda ve evimde sergileniyor. Bir zamanlar evimi yeniden inşa etmek istedim ama annem ve diğer akrabalarım bana yardımcı oldular.” Buna karşı. Yani bu koleksiyonları 65 yıllık bir evde buluyorsunuz. Bu gerçekten paha biçilemez bir varlık” dedi.
Tutkusu büyüdükçe, Hindistan’ın her yerinden antika koleksiyoncuları ve alıcılarla temas kurdu. “Şu anda 60 WhatsApp grubunun bir parçasıyım ve sonuç olarak dünyanın her yerinden insanlarla iletişim halindeyim. Saat koleksiyonlarım arasında Master Clock’tan hassas bir saat, Nayaks Clock, ABD Ansonia Clock Company’den saatler, ABD’den Seikosha yer alıyor. Japonya, diye ekledi.
Sergiler arasında çok çeşitli bakır, bronz mutfak eşyaları
Saatlerin yanı sıra çan veya gonglarla kısa melodiler çalarak yarım ve çeyrek saati gösteren sarkaçlı saatler, guguklu saatler ve zilli saatler ile müzikli dönen kukla guguklu saatler de koleksiyonunun bir parçası olduğunu söyledi.
Saatlerin yanı sıra, Kerala’daki Guruvayur’dan satın aldığı 11 fitilli ‘aarti diya’ brülör lambasının son baskısı da dahil olmak üzere çok çeşitli bakır ve bronz mutfak eşyaları ve benzersiz lambalara sahiptir. Yaklaşık 50 kg ağırlığındadır.
Ayrıca elinde 80-100 yıl öncesine ait 150 çeşit gazyağı baca lambası koleksiyonu var.
Ayrıca tiffin taşıyıcıları, kupalar, geleneksel ahşap tıraş makinesi ve ‘çakli’ yapımcıları, ghee kapları, eski çiftlik aletleri, tartı terazileri, dört fonograf ve 100 yıllık bir piyano ve 75 yıllık bir piyano dahil olmak üzere çeşitli müzik aletleri de dahil olmak üzere antika mutfak eşyalarına sahiptir. eski akordeon dedi.
Bhat, eski model arabaları da toplamaya başladığını ancak bakımı zor olduğu için vazgeçtiğini söyledi. Her ikisi de çalışır durumda 1978 Lambretta scooter ve 1969 Jawa bisikleti var.
Çiftliğinde sebzelerin yanı sıra areca, hindistancevizi, biber ve kakao yetiştirilmektedir. “Hafta sonunu bu antikaların bakımını ve temizliğini yapmaya ayırıyorum” dedi.