Nuslí'deki bir duvar resminde astım hafife alınamaz uyarısı yapılıyor

EnondeR

New member
Dünya Astım Günü kapsamında Çek Cumhuriyeti'nden temsilciler astımla ilgili girişimler sundu. Prag'ın Nuslch kentindeki Otakarov Caddesi'nde yer alan eser, sanatçının uzun süredir çalışmalarıyla dikkat çektiği güncel konulardan biri.

Astımı hatırlatması beklenen tabloda, akciğerler sağlığın ve nefesin sembolü olarak gösteriliyor. Doğa ile insanı birleştiren bu gerçeküstü manzara sahnesinde, orman canlıları ve bitkiler bir simbiyoz oluşturarak sanatçı ChemiS'e temiz havanın dayanıklılığını hatırlatıyor.

Ona göre bir ağaca tırmanmak, temiz hava arzusunu ve astım semptomlarını hafifletmenin bir yolu olarak bir ağaç gövdesinin keşfini tasvir ediyor. Akciğerlerin üst kısmında uyum ve çevrenin korunmasını simgeleyen bir kuş yuvası bulunur. Bu tablo, herkesin daha özgür ve daha dolu nefes alabilmesi için sağlıklı ve yaşanabilir çevremize özen gösterme görevine dair bir mesaj taşıyor. Dov sanatçısı

Otakarov Caddesi'ndeki duvar resmi fikri, 2022'den itibaren Çağdaş Resim Festivali'nin bir parçası olacak Kimya Galerisi organizasyonundan doğdu. Bu yıl Nisan ayında Urban pictus adında başka bir şovum var ve ChemiSe bunların en önemlilerinden biri olacak. Prokin bu yıl 17 Nisan'da resim yapmaya başladı ve sunumundan iki gün önce, yani 5 Mayıs'ta bitirdi. Tablonun kapladığı alan yaklaşık 175 metrekaredir.

Mart 2022'de Ukrayna bayrağı altına saklanan kız motifli bir duvar tablosundan sonra Kazak kadınlarıyla bir Çek portresi oluşturdu. ChemiSe'ye göre çağdaş kurdu yansıtıyor. Birkaç ay önce Smchov'daki Vltavsk ve Ndran sokaklarının köşesinde, omuzlarında uzun bacakları olan bir kadını tasvir eden bir duvar resmi yaptırmıştı. Sanatçı başka nefeslerde de kurdu Ukrayna'ya yansıtıyor.

Andla'nın üzerinde kurt tehlikesine dikkat çeken bir duvar tablosu oluşturuldu. Yazan vtvarnk Chemis (29 Ocak 2024)

Yüksek şair astımlı

Nüfusun yüzde 8'i kronik astımdan muzdarip ve dünya çapında 300 milyon kişi bundan muzdarip. Yüksek tansiyonu olan bir köpeğin astımı genellikle ihmal edilir. Kesinlikle cinsiyetle ilgili değildir ancak faktörlerden ve genetik yatkınlıktan etkilenir.

Astım alerjilerle ilişkilidir. Erkekler çocuklukta şarkı söyler, kadınlar ise yetişkinlikte biraz şarkı söyler. Ne yazık ki bu hastalığa dair farkındalığın çoğunlukla kronik ve onkolojik hastalıklarla sınırlı olduğu bir gerçek. Her ne kadar kronik hassas bir hastalık olsa da kiloların ilerlemesi sayesinde normal ve hatta yoğun zamanlarda bile spor yapmak mümkündür. Ve duvar resminin dikkatimi buna, prof'a çekmesi iyi. MD Petr Pohunek, CSc., astım için esk girişiminin editörü.

Çek Olimpiyat sporcusu Vavinec Hradilek, eski Çek su slalomu, K1 kategorisinde kano lideri. Astımla büyüdüm ve Dr. Pohunk'la birlikte gitmem gerektiği gibi. Spor sayfasından sonra erken önlem almamı sınırlamadı. iDNES.cz sporcusu, diken için dışarı çıkmak veya uzun bir ip sarmak zorunda kaldığım anlar da oldu, ancak önce ihmal etmeyin ve dikenin gözetimi altında giriş olduğunu söyledi.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap'in yazarı tarafından sağlanmaktadır. SHOCart şirketi, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. şeyler www.shocart.cz

Kol