Reshtenko WC'de büyük bir hata yaptı ve Uno'nun liderliğindeki kısa programın ardından bitirdi

uTKu

New member
Yirmi bir yaşındaki Reshtenko, çift toeloop kombinasyonu ve ardından üçlü axel ile bükülmüş bir toeloop atladı, ancak tamamlanan üçlü lutz'dan yalnızca bir double kaldı. Sıfır puan için kısa programda bu kabul edilemez bir unsurdur, üçe katlamak veya atlamak gerekir. Ne olduğunu bilmiyorum. Atlamayı kaçırdım, muhtemelen konsantrasyonumu biraz kaybettim. Ne yazık ki bu hata bana çok puan kaybettirdi. Dernek basınında Reshtenko, o olmasaydı serbest yarışlara katılmanın mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Toplamda sadece 65,35 puan topladı. Otuz sekizinci başlangıç sahasında geride sadece üç çorba bıraktı. İlerleme için hayati bir eylemin gerçekleştirilmesi gerekecekti. 73,23 puana ihtiyaç vardı, bu Reshtenk'in Avrupa Şampiyonası'ndaki kişisel rekorunun yaklaşık yarım puan üzerindeydi. Orada, serbest sürüşte üç muhteşem atlayışla ve elit tahtaya geçişle onu etkiledi. Dünya Şampiyonasında Michal Bezina'nın azizi performansındaki ilerlemeyi doğrulamadı, geçen yıla göre iki puan daha yüksekti.

Japonya, Montreal'deki Dünya Şampiyonası'nın kısa programında Oma Uno artistik patinaj yapıyor.

Kısa programın hemen ardından yarışmanın sona erdiği temsilci meslektaşları Elika Bezinov ve spor çifti Federica Simioliov Alessandro Zarbo ile aynı sonuca ulaştı. Çek Cumhuriyeti'nin Montreal'deki son ve en büyük buluşu dansçılar Natlie ve Filip Taschler ile Kateina ve Daniel Mrzk oldu. Onların kavgası havada. 36 yarışmacının en iyi yirmisi serbest danslara çıkıyor.

Kısa program, iki bahar atlayışının ardından önde giden Avrupalı olmayan favorilere aitti. 2022 ve 2023 WC'de altın madalya kazanan Uno, kombinasyonda küçük bir hata yapmasına rağmen yine de 107,72 puanla sezonun en yüksek notunu aldı. Pekin 2022 Olimpiyat madalyalı Juma Kagiyama'nın 1,37 puan önünde bir sıçrama yaptı. 20 yaşındaki bu Japon, 2021 ve 2022 dünya şampiyonalarına da seçilmiş ancak geçen sezon sakatlığı nedeniyle kaçırmıştı.

Malinin 106 puanlık eşiğin yüzlerce altında kaldı. Teknoloji açısından en yüksek notu aldı ancak pul seti açısından Japon rakiplerine yenildi. Cumartesi günkü serbest sürüş öncesi Una'da 1.75 puan kaybettiler. Olağanüstü Amerikalı atlayıcı, muhteşem bir aksla ikinci sırayı almayı başardı ve bu, daha sonra programa dünyadaki tek kişi olarak girdi.

Üçlünün lideri voleybolla atladı. İlk çeyrekte Amerikalı Jason Brown, Malin'in takımına on iki sayı kaybetti. İki kez Avrupa şampiyonu olan Adam Siao Him Fa, madalya mücadelesinden çekildi. Fransız artistik patenci, ayak parmağı döngüsünden sonraki düşüş de dahil olmak üzere tüm atlamalarda girişi bozdu ve kendisini 19. sıraya yerleştirdi.

Ücretsiz yolculuklar Cumartesi günü saat 23:00'te (GD) başlıyor.

Montreal'deki Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

Mui – kısa bir programdan sonra: 1. Uno 107.72, 2. Kagiyama (her ikisi de Japon) 106.35, 3. Malinin 105.97, 4. Brown (her ikisi de ABD) 93.87, 5. Britschgi (vc.) 93.41, 6. Memola (It.) 93,10, . ..36. Reshtenko (R) 65.35 – serbest turlara çıkamadı

23:10 sporcu çift – bedava yolculuk