TOI Reader, Gençlerin Ebeveynlerle Yeniden Birleşmesine Yardımcı Olur | Bangalore haberleri

araru

New member
BENGALURU: gopal sahibi K. Lakshmi Sagar, Banashankari II Stage, 5 Aralık sabahı otelinde iş yaparken köşedeki bir masada yemek yiyen bir çocuk gözüne takıldı. “Evet, o aynı çocuk,” dedi Gopal önceki Pazar bir haber okuduğunu hatırladığında kendi kendine. Hindistan zamanları 15 Kasım’dan beri kayıp olan bir çocuk hakkında.
46 yaşındaki otel işletmecisi çekmecesinden STOI kopyasını çıkardı ve ikisinin aynı olduğundan emin olmak için fotoğrafı raporla kontrol etti. Oğlan R. Siddartha16 yaşında, Basaveshwaranagar’daki Manjunathanagar’da ikamet ediyor ve Rajajinagar’daki KTVS Koleji’nde II PU (bilim) öğrencisi.
Gopal, genci 20 Kasım’da gördüğünü hatırladı. “O gün benden bir iş istedi. Evden kaçtığını fark ettim ve ona aile ayrıntılarını sordum. Bana kuzey Karnataka’daki Koppal’dan olduğunu ve babasının araba şoförü olduğunu ve mali kriz olduğunu söyledi. evde çalışmak ve okumak için onu zorladı, “dedi Gopal TOI’ye.
Siddartha’nın babası Rajaeshkhar Matapati Vijayanagar Birinci Sınıf Koleji’nde İngilizce profesörü ve annesi Pamdmashree, Eyalet İnsan Hakları Komisyonu’nda çalışıyor. Gopal, “Masum olduğunu görebildim ve eve dönmesini tavsiye ettim. Ona 500 Rs verdim ve yemek için ücret almadım. Ayrıca dönüşü için birkaç yiyecek ve su şişesi hazırladım” dedi.
STOI’deki raporu okuduktan sonra Gopal, çocuğun kendisine yalan söylediğini anladı. Raporda listelenen cep telefon numaralarını aradı. Gopal, TOI’ye “Polis benden çocuğun onlar gelene kadar otelde kalmasını sağlamamı istedi. Onu rahatsız etmedim. Yaklaşık 20 dakika sonra polis geldi” dedi.
Çocuk ve ailesi, çocuk esirgeme kuruluna götürüldü. Rehberlik ve yasal formalitelerin tamamlanmasının ardından Siddartha, ailesine teslim edildi. Padmashree, “Oğlumuzun geri dönmesine yardımcı oldukları için The Times of India’ya ve otel sahibi Gopal’a tüm kalbimle teşekkür etmek istiyorum. Ara sınavlarda iyi puan alamadığı için üzgündü. ona öğüt vermek.”