Tüketim Politikası: BJP Delhi CM Arvind Kejriwal’ı Yalan Dedektörü Testine Girmek İçin Zorladı | Delhi Haberleri

Forya

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHI: BJP, Delhi’deki tüketim vergisi politikası konusunda Pazar günü Başbakan Arvind Kejriwal’a başka bir saldırı başlattı ve hapisteki dolandırıcının talep ettiği gibi bir yalan dedektörü testinden geçerek “dürüstlüğünü” kanıtlamasını istedi Sukesh Chandrashekhar.
Burada bir basın toplantısına hitap eden BJP ulusal sözcüsü Şehzad Poonawala Kejriwal’a iddia edilen dolandırıcılık konusunda hitap etti ve son sekiz yıldır ulusal başkentte Delhi başbakanı tarafından bir ‘Lootera’ filminin yönetildiğini söyledi.
2013 Ranveer Singh’in başrol oyuncusu ‘Lootera’ya atıfta bulunan parti, Twitter’da başbakan yardımcısını gösteren bir poster de paylaştı. Manish Sisodia ‘Looera’ olarak
Poonawala’nın yorumları, Kejriwal’ın partiyle aynı dili konuştuğu için BJP’nin Chandrashekhar’ı ulusal başkanı yapması gerektiğini söylemesinden bir gün sonra geldi.
Kejriwal’ın bakanlarıyla birlikte yalan makinesi testinden geçmesi iyi bir fırsat” dedi. Satyendar Jain ve Kailash Gahlot canlı yayında ve Chandrashekhar’ın iddialarının yanlış olduğunu kanıtlayın” dedi.
Chandrashekhar, LG’ye AAP liderlerine karşı çeşitli haraç suçlamalarını gündeme getiren ve Kejriwal ve bakanlarıyla birlikte bir yalan dedektörü testine hazır olduğunu söyleyen mektuplar yazdı.
Poonawala, Kejriwal’ın yalan makinesi testiyle dürüstlüğünü kanıtlayabileceğini, ancak bunu yapmayacağını söyledi.
FIR’ı “içki dolandırıcılığı” ile yok ettiği için mahkemeye gidebilirdi, ama yapmadı, dedi.
Kejriwal hükümetinin şu anda yürürlükten kaldırılan 2021-22 tüketim vergisi politikasının 1800 Rs’lik bir kaybı temsil ettiğini iddia ederek, “Yönetmenliğini Kejriwal’ın yaptığı Lootera filminin kadrosunda içki dolandırıcılığı davasında şüpheli olan Manish Sisodia var” dedi. neden olduğu hazine için crore.
“AAP, BJP’nin 7,5 aylık operasyonu sırasında hükümete 1800 rupilik bir kayıpla sonuçlanan politikalardaki yolsuzlukla ilgili sorularını yanıtlama zahmetine girmedi” dedi.
Kejriwal ayrıca insanlara 2021-22 tüketim vergisi politikasını neden yürürlükten kaldırdığını da söylemedi.
Politikadaki iddia edilen usulsüzlükler şu anda CBI tarafından araştırılıyor ve İcra Müdürlüğü.
Kejriwal Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Bu politika 31 Temmuz’dan itibaren uzatılacaktı. Tüm memurlar, uzatmaya izin vermemekle tehdit edildi. Geri almak zorunda kaldık. Aynı politika, gelirlerin yüzde 48 olduğu Pencap’ta da uygulandı. daha fazla.”
Kejriwal, soruşturma ajansları tarafından Delhi’nin tüketim politikasındaki usulsüzlüklerle ilgili olarak soruşturma altında olan yardımcısı Sisodia’ya destek olarak, 800 CBI ve ED ajanının son aylarda Sisodia’yı tutuklamakla meşgul olduğunu iddia etti.
“Hiçbir yerde nakit bulamamışlar. Hatta orada bir arazi satın almış olabileceğini düşünerek köyünü bile bastılar ama hiçbir şey bulamadılar. 500 baskın yaptılar. Lütfen bana ne dolandırıcılık olduğunu söyle” dedi.